Всеукраїнський тур Хрест Миру із золотим Розп’яттям Ісуса Христа розпочався з Обухівщини
Майже чотириметрову скульптурну композицію встановили на майданчику біля Кагарлицького міського центру культури та дозвілля. Привезли її волонтери Міжнародного благодійного фонду «Душа України» Марія Універсалюк та Віктор Бєльчик з Одеси і харків’янин Ардавязд Ексузяні.
Джерело: kagarlyk.city.
Зазначається, що хрест виготовлений із труб, які аварійні служби Харкова та Одеси демонтували із житлових висотних будинків, зруйнованих російськими ракетами. Його основою став стилізований протитанковий їжак, зроблений із залізничних рейок, вироблених після Другої світової війни на заводі «Азовсталь», захисники якого вже увійшли до пантеону героїв України.
Золоте Розп’яття, виготовлене з 20 тисяч уламків військових боєприпасів, вкритих чистим золотом. Композиція розміщена на постаменті із рейок та великокаліберних гільз.
Поряд із композицією — багатоярусний свічник центральне осердя якого вінчає стилізований «спис Логана» із кривавою міткою на лезі наконечника. Наконечник викуваний із міни.
Уся композиція сповнена сенсів. Ось ці велицкі гільзи біля підніжжя — це сходинки на Голгофу. А кришталева троянда, яка виривається із розірваного снаряда — символ чистоти і відродження, перемоги над злом. Вишитий рушник на Хресті символізує українське коріння твору, національної ідентичності і традицій, а також духовним зв’язком між живими й мертвими. Його нам подарувала Державна прикордонна служба. А дзвін на іншому кінці перекладини Хреста ми придбали на аукціоні. Йому понад 2000 років. Кожен може подзвонити в нього та загадати сокровенне бажання. До речі, напис латиною на дзвоні перекладається як «вдар у мене й почуєш мій голос», — зазначила під час спілкування з журналістом Марія Універсалюк.
Наша мета — збір коштів на реабілітаційний центр для дітей, які постраждали від війни, що її принесла росія в Україну, і втратили кінцівки, – зазначив Ардавязд.
Тож, кожен, хто прийшов подивитися на композицію міг задонатити та благу справу, поставити свічку, покалатати в дзвін та сфотографуватися на пам’ять біля композиції.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Передав Подяку й заспівав пісень: до Кагарлика завітав воїн-бандурист
- Митці Обухівщини перетворюють гільзи на витвори мистецтва
- Мальовниче село на Мокрому Кагарлику захоплює своєю історією
- З 23 по 26 січня в Обухівському районі відключатимуть світло: де і коли
- Команда Кагарлика стала срібним призером Відкритого турніру з футзалу