Ентузіасти виявили украй рідкісний вид зяброногих раків: живуть у холодних калюжах

Ентузіасти виявили украй рідкісний вид зяброногих раків: живуть у холодних калюжах

Джерело: Тваринний світ України

У заплаві річки Сула, поблизу села Перекопівка Роменського району, виявили украй рідкісний вид зяброногих раків – щитня весняного (Lepidurus apus).

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Ці істоти не схожі на звичних літніх щитнів (Triops cancriformis) і ламають всі стереотипи про свій вид. Вони не потребують тісних калюж, чудово почуваються у холодній воді та можуть співіснувати з хижаками.

Чим унікальна знахідка?

Весняний щитень – маловідома тварина, яку рідко фіксують в Україні. На відміну від більш розповсюджених літніх щитнів, цей вид не залежить від високих температур і може жити у більших водоймах.

За словами очевидців, у минулому ці тварини траплялися у степових водоймах, які нині пересохли. Проте знахідка у заплаві Сули дає надію, що популяція весняних щитнів зберігається.

Що відомо про щитня весняного?

  • Може виживати в холодній воді
  • Співіснує з хижими видами
  • Відрізняється від літнього щитня витягнутим тілом
  • Його яйця здатні витримувати посуху і чекати на сприятливі умови

Відкриття цього виду на Сумщині підтверджує, що українські заплави залишаються важливим осередком біорізноманіття, а їхнє збереження необхідне для унікальних екосистем.

Джерело: https://obukhiv.info/news/entuziasti-viyavili-ukrai-ridkisnii-vid-zyabronogikh-rakiv-zhivut-u-kholodnikh-kaliuzhakh/