Руйнування стародавнього кладовища ставить під удар історичну пам’ять
Джерело: Україна Інкогніта
Цей некрополь є особливим не лише завдяки козацьким хрестам, а й надгробкам-плитам, які рідко зустрічаються в інших регіонах. Дослідники припускають, що ці плити могли бути натхнені німецькою традицією, адже у ХІХ столітті в регіоні існувало багато німецьких колоній. Однак православні символи на плитах свідчать про їх українське походження.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Унікальне кладовище серед поля: хто збудував таємничий некрополь
- Старовинні козацькі хрести опинилися під загрозою знищення: що відбувається
- Казкова місцина отримала друге життя і стала туристичним магнітом
Маринівка була заснована у 1797 році польським магнатом Северином Потоцьким і названа на честь його доньки Марини. Проте історичні дані натякають, що на цьому місці раніше міг існувати козацький хутір, адже місцевість мала все необхідне для життя: рибу, будівельний камінь та помірний клімат.
На півночі села збереглося ще одне кладовище, де також є старовинні надгробки. Однак саме тут виявлені сліди вандалізму – десятки надгробків вирвані із землі й складені на купи, а на їхньому місці вже з’явилися нові поховання. Коли це сталося – у радянські часи чи вже за часів незалежності – невідомо, – йдеться у повідомленні.
Збереження цього некрополя та повага до пам’яті предків залишаються невирішеними питаннями, які потребують уваги як місцевої влади, так і громадськості. Історична спадщина Маринівки може бути втрачена назавжди, якщо не вжити термінових заходів.
Джерело: https://obukhiv.info/news/ruinuvannya-starodavnogo-kladovishcha-stavit-pid-udar-istorichnu-pamyat/