У київських парках зникають білки: як гламуризація парків шкодить екосистемі

У київських парках зникають білки: як гламуризація парків шкодить екосистемі

Джерело: КЕКЦ

Чому білки зникають

Перша причина – гламуризація парків, коли Київзеленбуд масово вирубує старі дуплисті дерева, позбавляючи білок природних сховищ. Це призводить до знищення місць для розмноження та різкого скорочення популяції.

На відміну від міських парків, у ботанічних садах Гришка та Університетському, де вчені не знищують старі дерева, білки досі залишаються. Там їх можна побачити в усіх куточках, а відвідувачі регулярно підгодовують тварин горіхами.

Другий фактор – відсутність штучних будиночків. Київзеленбуд не розвішує спеціальні гнізда для білок, що могло б компенсувати втрату природних дупел. Це проста екологічна ініціатива, яка не потребує значних витрат, але її ігнорують, оскільки вона не приносить прибутку на відміну від дорогих проєктів благоустрою.

Наслідки політики Київзеленбуду

Екологічні активісти нагадують, що подібна ситуація вже траплялася. У парку КПІ внаслідок масової вирубки старих дерев десятки білок залишилися без укриття та намагалися перетнути проспект Перемоги, щоб перебратися до парку Пушкіна. Всі вони загинули під колесами автомобілів.

Крім вирубки, Київзеленбуд ігнорує екологічні ініціативи, такі як встановлення будиночків для птахів, білок і кажанів. Декілька років тому така пропозиція була подана керівництву Департаменту захисту довкілля КМДА, але її проігнорували.

На думку екологів, знищення старих дерев, гламуризація парків і тотальне скошування трави є ознаками антиекологічної політики міста. Внаслідок цього Київ вже п’ять років поспіль посідає найнижчі позиції в екологічних рейтингах серед великих міст світу.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/u-kiivskikh-parkakh-znikaiut-bilki-yak-glamurizatciya-parkiv-shkodit-ekosistemi/