У яких тварин Чорнобильської зони підготовка до зими включає зміну хутра
Джерело: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник
Восени вони збирають горіхи, насіння, гриби та шишки, ховаючи їх у різних місцях: у норах, дуплах або під листям. Цікаво, що білки не завжди пам’ятають, де саме розташовані їхні схованки. Завдяки цьому забуті запаси сприяють росту нових дерев і рослин, виконуючи важливу роль у природному відновленні лісу.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Чорнобильські кабани прокладають «коридори» у снігу: для чого це їм
- Які рослини прикрашають ліси зимою, коли немає квітів
- Руда шахрайка з пухнастими лапами не боїться зими
Підготовка до зими включає і зміну хутра. Білки замінюють літню «шубу» на зимову — теплішу, сіруватого відтінку, яка забезпечує їм комфорт у холодну пору.
Зимують білки зазвичай у спеціально облаштованих «гніздах», які нагадують кулю з переплетених гілочок із боковим входом. Для підстилки вони використовують мох, суху траву і навіть своє м’яке хутро. Інколи білки оселяються у дуплах дерев, де створюють затишні умови для зимівлі.
Такий спосіб життя дозволяє білкам не лише виживати взимку, але й сприяти відновленню природних ресурсів, що робить цих спритних тварин важливими учасниками екосистеми.