Хижаки у місті: в Києві зафіксували яструба з трофеєм
Джерело: Птахи України
30 січня 2025 року у ботанічному саду ім. Гришка в Києві було зафіксовано рідкісне явище – малий яструб (Accipiter nisus) полював на слукву (Scolopax rusticola). Фотографія, зроблена орнітологом-спостерігачем Глібом Ковалем, викликала жваве обговорення серед природознавців та любителів птахів.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Незвичний пташиний спів узимку: хто співає у зимовому лісі на Київщині
- Мертвий сич у дворі: чи варто хвилюватися про поширення хвороб
- Птахи-інженери: у Київській області помітили незвичну поведінку сорок
Більшість експертів звернули увагу на незвичний контекст цієї події – слуква зазвичай зникає з більшості регіонів України ще в середині грудня, відлітаючи на зимівлю. Проте цього року тепла зима дозволяє їм залишатися на місці довше.
«Ця зима дійсно аномально тепла, тому цікаво спостерігати, як це вплине на міграційні процеси. У моєму регіоні слукви зникли ще в середині грудня», – коментує орнітолог Краснов Ілля.
Окрім самого факту хижого полювання, спостерігачів зацікавило питання про початок весняного току вальдшнепів. Зазвичай перші токуючі птахи з’являються в березні, проте в умовах потепління цей процес може початися раніше.
«Минулого року перший токуючий вальдшнеп з’явився 10 березня. Якщо тепла погода збережеться, можливо, цього року сезон почнеться ще раніше», – додає Краснов.
Подібні спостереження демонструють вплив кліматичних змін на поведінку птахів. Аномально теплі зими можуть змінити звичні міграційні маршрути, залишаючи зимуючих птахів у несподіваних місцях, як це сталося з слуквою в Києві.
Джерело: https://obukhiv.info/news/khizhaki-u-misti-v-kievi-zafiksuvali-yastruba-z-trofeem/