Штучні болота допомагають у боротьбі зі змінами клімату, але не назавжди

Штучні болота допомагають у боротьбі зі змінами клімату, але не назавжди

Джерело: phys.org, переклад: Хроніки Обухова

Аналізуючи зразки ґрунту, взяті з двох штучних прісноводних боліт, дослідники порівняли результати з даними попередніх 29 років. Виявилося, що після 15 років функціонування болота перестали показувати чистий приріст або втрату вуглецю.

На початку рослинність швидко нарощує біомасу, ефективно уловлюючи вуглець, пояснює співавтор дослідження Джей Мартін. Але з часом ріст стабілізується, і екосистема досягає рівноваги. Водночас навіть після зниження швидкості поглинання, болота залишаються потужним засобом боротьби зі змінами клімату, оскільки їхня здатність уловлювати вуглець все ще перевищує показники більшості інших екосистем.

Дослідники планують вивчати, як різні види рослин впливають на тривалість роботи боліт як вуглецевих сховищ, а також аналізувати рівень викидів метану.

Через активне використання земель під міську та сільськогосподарську забудову понад 50% природних водно-болотних угідь на Землі зникли, що призвело до втрати важливих екосистемних функцій, особливо в Середньому Заході США. В Огайо, наприклад, втрати боліт сягають 90%, що ставить під загрозу очищення води та захист від повеней.

Автори дослідження наголошують, що створення та відновлення боліт може стати одним із ключових рішень для пом’якшення наслідків зміни клімату.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/shtuchni-bolota-dopomagaiut-u-borotbi-zi-zminami-klimatu-ale-ne-nazavzhdi/