200 млн. дерев планують посадити лісівники України
Джерело: Юрій Болоховець
- За словами Голови Державного агентства лісових ресурсів України ключові тренди цього року наступні:
- Майже вдвічі до 20 млн збільшуємо частку сіянців із закритою кореневою системою (ЗКС). Переваги: краща приживлюваність, висадка протягом більш тривалого періоду, скорочення витрат на догляд рослин. Для вирощування якісного садивного матеріалу з ЗКС продовжуємо відкривати нові насіннєво-селекційні центри і збільшувати потужність існуючих.
- Оновлюємо лісонасіневу базу — ділянки лісу з найбільш генетично досконалим насінням. Плануємо створити 100 га клонових насаджень.
- Продовжуємо відходити від суцільних монокультур. Висаджуємо в основному змішані породи (наприклад, сосна + дуб + липа або інші комбінації), додаємо до головних порід плодово-ягідні дерева. Це створює умови для біорізноманіття. У хвойних насадженнях обов’язково створюємо буферну зону з листяних порід. Це зменшує ризики виникнення пожеж.
- Враховуємо економічну складову: 29% від загального плану висадки складає дуб. Більш цінна деревина — це можливість у майбутньому збільшити доходи і, відповідно, інвестиції у збереження лісового фонду країни.
- Не лише заліснюємо зруби, а створюємо нові ліси! Задіяні всі вільні території для лісорозведення. Зокрема, готуємося до висадки на землях, переданих ДП «Ліси України» громадами та місцевою владою. Виснажені та деградовані землі вкриються молодими лісами та почнуть приносити користь.
- Породний склад 2024: 60% — хвойні породи: сосна, ялина, ялиця, модрина. 40% — листяні: дуб звичайний, вільха, ясен, клен, липа, горіх грецький. 99% — місцеві види. “Дерев-чужинців” менше відсотку — використовуємо лише там, де це дійсно виправдано.
Довідково:
- Висадка лісу — це велика робота та значні інвестиції. Лісівники не отримують субвенцій із держбюджету, як колись. На підготовку ділянок, насіння, саджанці, роботи з висадки та догляду витрачаємо лише зароблене з продажу деревини. Те, що ми сьогодні маємо ресурси потужно розвивати лісовий фонд є результатом реформи та детінізації галузі.
- На жаль, частина лісів окупована, частина — забруднена вибухонебезпечними предметами, ще частина лісів відноситься до прифронтової зони. Деякі ділянки мають статус спеціального режиму і недоступні для господарювання. Але там, де можливо, цього сезону створимо нові та якісні ліси.
- Рубка і опади призвели до утворення величезного провалля в горах
- Київські ліси отримали нове життя: понад 300 тисяч дерев за рік
Джерело: https://obukhiv.info/news/200-mln-derev-planuiut-posaditi-lisivniki-ukraini/