Як вибрати дитячі меблі – 5 кроків до бездоганного результату
Обставити дитячу кімнату – непроста задача. Щоби виконати її на «відмінно», треба врахувати розміри кімнати, функціональність і доцільність різних предметів меблів і, звичайно ж, бажання дитини. Пропонуємо вам просту інструкцію, яка крок за кроком допоможемо обрати комплект необхідних меблів високої якості та потрібної функціональності.
Крок 1 – визначте набір необхідних меблів
По-перше, треба визначитись, які саме меблі знадобляться в дитячій кімнаті, та наскільки функціональними вони мають бути. Меблі за призначенням можна поділити на 3 категорії:
- для сну;
- для зберігання речей;
- для розвитку дитини.
Орієнтуйтеся на вік дитини. Наприклад, немовлятам потрібно приставне ліжечко, дітям від 3 років – ліжко-горище або двоярусна модель, школярам – парти, а підлітку не обійтися без шафи-купе.
Пам’ятайте, що після розстановки всіх елементів в дитячій має залишитися достатньо місця для активних ігор.
Крок 2 – оберіть меблі дня сну
Оберіть стандартне односпальне ліжко з міцною дерев’яною або металевою основою. Більше уваги треба приділити матрацу, оскільки саме від нього залежить правильність формування опорно-рухового апарату. До 3 років малюк має спати на жорсткому матраці, старші діти – на виробах середньої жорсткості, підлітки – на матрацах з незалежним пружинним блоком.
Якщо у кімнаті достатньо місця, додатково оберіть дитячий диван, який стане місцем для ігор з друзями, а також ще одним спальним місцем, якщо хтось із них залишиться на ночівлю. Краще, якщо це буде модель без узголів’я та з підлокітниками з м’яким наповнювачем. Зауважте, що якщо диванчик буде оснащений коробом для зберігання речей, то можна зекономити на комоді.
Якщо диван буде використовуватися для щоденного сну дитини, оберіть модель з наповнювачем середньої жорсткості, який забезпечить здорове положення хребта. Таким може бути пружинний блок у комбінації з пінополіуретаном. З-поміж варіантів оббивки оберіть флок, гобелен чи мікрофібру – це м’які та дуже практичні матеріали. Обирати колір виробу можна дозволити малюку, але пам’ятайте, що яскраві відтінки відволікають від сну, краще обрати більш спокійні – бежевий, салатовий, гірчичний.
Крок 3 – меблі для сортування й зберігання речей
Оберіть дитячу шафу, комод чи тумбу, в залежності від кількості речей малюка. У сучасних дитячих шафах зручно зберігати одяг, взуття, постільну білизну. Конструкція має включати полиці, висувні ящички та секції для розвішування одягу. В шафі має бути достатньо місця для речей, які використовуються щодня, а також полиці для сезонного одягу. Краще, якщо вона буде вироблена з дерева або ламінованого ДСП.
Якщо у малюка багато книжок, іграшок та гаджетів, оберіть стелаж, на якому можна розмістити все необхідне. Це привчить малого до порядку.
Крок 4 – меблі для навчання й розвитку
Це письмовий стіл або парта, книжкові полиці або шафа, різноманітні надбудови, на яких дитина зможе розкласти найнеобхідніші речі та підручники. Якщо дитина користується стаціонарним комп’ютером, знадобиться спеціальний стіл з підставками для системного блока та клавіатури. Для користування ноутбуком та виконання домашніх завдань буде достатньо звичайного письмово стола.
Для того, щоб стіл прослужив вам багато років, обирайте модель з регулюванням по висоті. Якщо ж ви вже придбали письмовий чи комп’ютерний стіл і він трохи зависокий для малюка, купіть регульований стілець. Підставка для ніг допоможе малюку менше втомлюватися та зберегти здоров’я судин.
Крок 5 – перевірте безпечність меблів
Перевірте меблі на відсутність гострих кутів, зазубрин, металевих елементів, що випирають. Шафа або стіл мають бути округлої форми та з міцною, якісно обробленою кромкою. Це мінімізує ризики того, що дитина вдариться чи подряпається під час активної гри. Краще, якщо замість ручок на дверцятах будуть вирізи. Спортивний куточок повинен відповідати вимогам безпеки.
Доводчики у дитячих меблях – обов’язковий елемент, адже діти часто неуважні і можуть травмувати пальці. У конструкції дитячих меблів, особливо в ігровій зоні, не повинно бути скляних елементів. Перевірте сертифікати якості використаних матеріалів, які мають бути нетоксичними й не алергенними, а засоби обробки – на водній основі.
Сподіваємось, що наша покрокова інструкція допоможе успішно меблювати дитячу, і малюк почуватиметься в ній комфортно, безпечно та затишно.
Джерело: https://obukhiv.info/news/yak-vibrati-dityachi-mebli-5-krokiv-do-bezdogannogo-rezultatu/