В селі біля Ржищева живе унікальний майстер: що вміє і чому неперевершений
Про це йдеться на сторінці kor.gov.ua, передають Хроніки Обухова.
Художнє різьблення по дереву — один із найдавніших видів декоративно-прикладного мистецтва, що поширений в Україні. У кобзарському селі Стрітівка Ржищівської територіальної громади мешкає унікальна людина, самородок, Заслужений майстер народної творчості – Анатолій Євлогієв.
Анатолій Євлогієв володіє унікальною технікою «круглого» різьблення з дерева, аналогів якій немає в Україні. Працює, практично, з усіма породами деревини: з цілісним шматком горіха, яблуні, груші, абрикоси, дуба чи берези. Його роботи вражають не лише майстерністю виконання, а й композиційною довершеністю та філософським змістом. У кожному виробі відображається вікова глибина історії рідного краю та фантастична уява автора.
«Дерева, що відживають свій вік, готові для того, щоб над ними працювати творчо і вони оживали в мистецтві”, — пояснює майстер, — “А задуми черпаю у багатющій і непростій історії українського народу”. Працює щодня, окрім великих православних свят таких, як Великодень чи Різдво. Любов до малюванням, а згодом — і різьблення у Анатолія Євлогієва з’явилася ще в дитинстві. Сам майстер пригадує: “Спочатку вирізьбив ціпок для свого дідуся, родичі похвалили, далі так захопився творчістю, що почав брати участь у виставках, відтак, помітили і фахівці. А одного разу підійшла старесенька бабуся і сказала: як же я вдячна твоїй матері, яка виховала такого талановитого сина. Це вразило навіть більш, ніж поцінування професіоналів і додало натхнення на багато років”.
Відтоді він досконало опанував техніку художньої ковки по металу, різьблення по дереву. Пише акварельними та олійними фарбами, виготовляє речі декоративно-побутового вжитку. Володіє художнім письмом.
У творах митця можна спостерігати елементи трипільської культури, а також елементи японського мистецтва нецке. Значна частина творчих робіт Анатолія Євлогієва — це сюжетні композиції, часто присвячені історичним явищам, подіям чи особам: “Земле, радій і цвіти” (за творами Лесі Українки), “Україна”, “Кобзар”, свічник «Козаки», «Богданівська квітка», «Душі криниця», «Світ ловив мене та не зловив», «Черняхівська культура».
Композиції Анатолія Євлогієва можна розглядати безкінечно. У кожному зашифрованому сюжеті – магнетизм буття української нації у віках і велика любов до України. До прикладу, «Чумацький шлях», то цілісна сюжетна лінія у мініатюрі: чумаки їдуть зі Стайок у Крим по сіль. Там є сила-силенна давніх символів буття українського народу: і воли, і гарба, і віз, і навіть вишита коханою дружиною хустина — оберіг у дорогу чумакові. Робота тривала один рік, три місяці і дев’ять днів. Хто б не просив її купити, майстер не продає, лише показує гостям та односельцям.
А чого вартують розкішні ложки з яблуні та груші. Кожна з них має свою назву: «Селу Стайки — 1000 років», «Баба Оля», «60 — на землі, 40 — на сцені» (до ювілею Богдана Ступки), «Ящірка», «Олень», «Бичок», «Змійка».
Його неймовірний талант художника-оформлювача відтворений в оформленні церкви у селі Карапиші Миронівської громади.
У творчій долі Анатолія Євлогієва є щонайменше дві епохальні роботи. Кам’яний чотириметровий хрест на постаменті – Пам’ятник жертвам Голодомору, з обох боків якого зображені жорна, символічні душі померлих та цифри: 32-33.
На пам’ятник Героям Небесної сотні в Кагарлику, кошти збирали всією громадою. Анатолій Євлогієв створив п’ятиметровий монумент із двадцятитонної брили каменю — ямпільського пісковика вагою 12 тонн.
- На фермі біля Обухова не хочуть різати унікальних курей: що пропонують
- Квітковий бізнес в Обухові протягом 10 років: як це, хто це, де це?
- Винороб з Обухівщини розповів про перше біодинамічне вино Київщини
- Обухівські митці взяли участь у Великодньому ярмарку народного мистецтва
- Відомий маркетплейс продаватиме біодинамічне вино з Обухівщини