Секрети вирощування білокачанної капусти

Секрети вирощування білокачанної капусти

Про це “Хронікам Обухова” повідомляє “Земляк“.

При вирощуванні капусти важливо приділяти увагу всім аспектам: починаючи від вибору місця посадки до викорчовування бур’янів.

Висадка розсади капусти

Капуста дуже «прискіплива» до попередників. Фактично вдалий попередник — це 50% успішного врожаю капусти, – кажуть експерти.

Висадку капусти допускають після помідорів, огірків, салату, квасолі та гороху. Проте після капусти їх можна висадити на це місце не раніше ніж через 4-5 років.

Висадку розсади капусти у відкритий ґрунт рекомендують проводити коли температура встановилася на рівні не нижче за 8-10°С. Перед висадкою розсади слід провести обробку кореневої системи.

Вимоги до земельної ділянки

Висаджувати капусті слід на добре освітленій ділянці, без затінків. Бажано уникати надмірної вологи в землі, бо вона може спричинити розвиток різноманітних хвороб.

Ідеально для капусти підійдуть легкі і середні суглинки. Може бути і супісок, але має бути полив. На важких ґрунтах порушений водний і повітряний режим. Це пригнічує ріст рослин та призведе до розвитку хвороб, – повідомляють експерти.

Добрива

Першочергово, перед посадкою капусти, радять провести боронування і розпушування ґрунту. А перед цим ще раз перекопати землю, аби додатково наситити її киснем.

Загалом, як органічне добриво можна вносити компост із розрахунку 400-500 кг/сотка. Але якщо ви обрали мінеральні добрива, то під капусту варто вносити за такою схемою: 5-6 кг/сотка азотних (карбамід, селітра), 3-4 кг/сотка фосфорних (суперфосфат, амофос) та 2-3 кг/сотка калійних (калій хлористий чи каліймаг) або 2,5-3,5 кг/сотка комплексних (діамофоска) добрив.

Ще можна додатково знезаразити ґрунт і додати мікробіоти, застосувати укорінювач.

Підживлення капусти після висадки можна зробити азотними добривами (селітра чи карбамід) двічі по 2 кг/сотка і перед формуванням цибулини — 1 кг/сотка. Також згодом рослини слід підживити по листу щоразу при фунгіцидній обробці, додаючи добриво-пробіотик за вказаною вище нормою, – рекомендують експерти.

Догляд після посадки

Капусту слід поливати через день із розрахунку 2 л на 1 рослину. Також краще проводити розпушення, покращення аерації та підгортання. А підживлення рекомендують проводити не раніше ніж за 2 тижні.

Джерело: https://obukhiv.info/news/sekreti-viroshchuvannya-bilokachannoi-kapusti/