Як доглядати за суницею
Про це “Хронікам Обухова” повідомляє Asterias.
Якщо суниця була висаджена у зимовий час, то навесні потрібно приспати корінці ґрунтом. Після цього потрібно притоптати землю і розпушити землю між рядами та біля кущиків.
Бур’яни потрібно видаляти одразу ж після їх появи, а землю, якщо утворилась кірка, розпушити. Загалом, протягом всього періоду вегетації розпушити поверхню ґрунту між рядами слід близько 7 або 8 разів, а біля кущів ― не менше 5 разів.
Щоб значно спростити догляд за даної садовою культурою, поверхня ділянки треба засипати шаром мульчі (опалим з дерев листям, перепрілою соломою, очеретом або торфом). Завдяки мульчування кірка на ґрунті не з’являється, а також помітно скорочується кількість бур’янів, – кажуть фахівці.
Під час цвітіння суниці за нею не потрібно доглядати особливим способом. Головне не забувати про своєчасний полив та підгодівлю.
Суницю підживлюють кілька разів:
- відразу ж після сходу снігового покриву в весняний час;
- під час утворення квітконосів;
- після початку цвітіння.
Суниця вологолюбна рослина, тому найкращим способом поливу буде штучне дощування.
У тому випадку, коли полив проводиться з лійки, розсікач необхідно прибрати, а потім потрібно акуратно вилити воду безпосередньо під коріння рослини, при цьому постарайтеся, щоб рідина не опинилася на поверхні листя. Температура води, використовуваної для поливу, і температура повітря повинні бути однаковими, – кажуть фахівці.
При цьому частота поливу залежить від стану ґрунту. Загалом, суниці потрібно поливати коли ґрунт на глибині 0,2–0,3 буде розсипатися в руках. Під час інтенсивного росту кущі, як правило, поливають 1 раз в 1-1,5 тижня. У період наливання плодів полив слід проводити з частотою 1 раз в 5 діб.
- Підживлення винограду: що робити навесні
- Сприятливі дні для посадки картоплі у травні
- Як приготувати домашнє добриво для помідорів
Джерело: https://obukhiv.info/news/pidzhivlennya-sunitci-navesni/