Богуслав виривається вперед на туристичній мапі Обухівського району
Джерело: Київський обласний центр народної творчості
Деталі:
- Подія була організована Департаментом культури та туризму КОДА, Київською обласною радою, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи напередодні Дня працівників культури в рамках культурно-просвітницької акції «Пізнай свій край».
- Метою таких поїздок є розкриття туристичного потенціалу громад області, представлення найцікавіших туристичних принад та об’єктів культурної спадщини з метою їх популяризації.
Тож, цього разу краєзнавчий маршрут проліг до Богуслава, стародавнього міста, заснованого у 1032 році князем Ярославом Мудрим.
Працівники відділу культури молоді та спорту Богуславської ТГ на чолі з Тетяною Куценко підготували для своїх колег з області масштабну, неймовірно цікаву й захоплюючу програму, – розповіли учасники.
Вже при самому в’їзді до Богуслава делегація зупинилася в Центрі «Відродження традицій», де відомі богуславські краєзнавці Олена та Євгеній Пузатки ознайомили присутніх з особливостями традиційних народних ремесел Богуславщини, зокрема відомого «Богуславського ткацтва», яке представила знана майстриня Валентина Ткач, а також відбувся міні-майстер-клас із гончарства, який провела Ярослава Спасьонова, всі бажаючі змогли долучитися до виготовлення і декорування гончарного посуду і зробили тарелю достатку на честь свята працівників культури.
- Наступним пунктом краєзнавчої екскурсії стало відвідування музею «Кам’яниця», який вразив учасників делегації своїми неповторними експозиціями, схожими на квест.
- А при виході з музею, у внутрішньому дворику, на учасників поїздки чекало колоритне театралізоване дійство «Богуславський базар», яке «перенесло» всіх присутніх у давні часи Богуслава, коли в місті часто відбувалися велелюдні ярмарки, на які з’їжджалися продавці й покупці з усіх ближніх і дальніх околиць.
- Після невеликої пішохідної екскурсії старим містом учасники відправились до Свято-Миколаївського монастиря на лівому березі річки Рось, а по дорозі помилувалися захоплюючими краєвидами на оглядовому майданчику «Скала», з якого відкривається чудовий вид на пам’ятку природи «Богуславське гранітне оголення».
- По приїзді в монастир настоятель храму отець Арсеній розказав коротку історію обителі після чого провів молитву за Україну, яку всі учасники зустрічі завершили спільним виконанням нашого духовного гімну «Боже, великий, єдиний».
- Надихнувшись енергетикою святого місця учасники делегації вирушили до пам’ятника легендарній Марусі Богуславці, дорогу до якого прикрашав унікальний 105-метровий рушник, витканий у музеї «Кам’яниця», на якому виткані видатні історичні дати Богуслава.
- Біля пам’ятника талановиті студентки Богуславського гуманітарного коледжу імені І. Нечуя-Левицького представили літературно-музичну композицію за мотивами легенди про Марусю Богуславку, яка звільнила козаків із турецького полону.
- Далі краєзнавчий маршрут проліг до надзвичайно красивої церкви св. Миколая в с. Чайки, по дорозі до якої відвідали туристичний комплекс «Гончарі».
- А завершальним пунктом краєзнавчої поїздки стало відвідування клубної філії в селі Чайки, де директорка Київського обласного центру народної творчості Олена Завальська від імені всієї культурної спільноти області посадила в «Саду Перемоги» яблуню сорту «Слава переможцям» і побажала всім присутнім невичерпного натхнення на нашому культурному фронті і відкривати один одному і всьому світові неймовірну красу нашої рідної Київщини.
- Село біля Обухова внесли до ТОП-9 найцікавіших українських селищ
- Овеча ферма у Васильківських Карпатах на Обухівщині – недооцінена туристична локація краю
- 4 з 5 найбільш мальовничих локацій Київщини знаходяться на Обухівщині
- Де і як можна відпочити у Ржищеві: вода і гори
- Ржищівський музей презентував екскурсійні тури містом та реконструював трипільську кераміку
Джерело: https://obukhiv.info/news/boguslav-virivaetsya-vpered-na-turistichnii-mapi-obukhivskogo-raionu/