Іноземні ЗМІ назвали Київ одним із найбезпечніших міст в Україні завдяки ППО
Українські війська ППО показали, що вони здатні інтегрувати сучасні системи з радянськими.
Про це пише американське видання Politico.
Від початку повномасштабного вторгнення українські союзники надсилають одні зі своїх найкращих систем протиповітряної оборони, щоб допомогти захистити усі міста країни, особливо Київ.
Як зазначає видання, оборона Києва наразі посилена системами ближнього радіуса дії Gepard з Німеччини та системами ППО ближньої дії Avenger зі США, які збивають дрони і крилаті ракети.
На середній дальності Україна використовує MIM-23 Hawks виробництва США; NASAMS, розробку Raytheon і норвезької Kongsberg; і німецький IRIS-t SLM. Дальню оборону забезпечують американські системи Patriot PAC-3 та Eurosam SAMP/T, що поставляються Францією та Італією, – йдеться в повідомленні.
Голова Київської військової адміністрації Сергій Попко розповів виданню, що на початку повномасштабної війни столиця покладалася на радянські протиракетні системи C-300 і «Бук» середньої дальності, які виготовляла здебільшого Росія. Зараз же використовують і сучасні системи ППО, і радянські.
Системи Patriot успішно пройшли перше велике випробування в Україні у травні, коли Київ зазнавав масованих ракетних атак.
Через це до столиці почали переїжджати жителі з областей з менш ефективною протиповітряною обороною попри те, що росіяни все одно продовжують обстрілювати Київ.
За підрахунками ООН, у Києві та області наразі мешкають приблизно 600 000 переміщених осіб з інших частин країни. Попри потужний захист, під час сигналу повітряної тривоги влада міст просить населення переходити в укриття.
Очільник КМВА також заявив, що Україні потрібно більше різноманітних засобів ППО й не лише для столиці, а для кожного міста.
Кожен зенітно-ракетний комплекс на вагу золота, – додав він.
- Попри війну Київщина – один з лідерів туризму в Україні
- Безморозний період закінчився: на Київщину чекають похолодання і сніг
- Київські ліси отримали нове життя: понад 300 тисяч дерев за рік
- 300 тис грв. штрафу заплатило підприємство за викиди забруднюючих речовин на Київщині
Переглядів: 0