Над Дніпром помітили надзвичайно рідкісного хижого птаха
Джерело: Птахи України
19.11.2023.
Київщина, м.Ржищів.
Омелюхи, баклани, орлан-білохвіст, лебеді, крижні, – розповіла Світлана Іваненко.
Довідково:
Орла́н-білохві́ст (Haliaeetus albicilla) — птах ряду Соколоподібних родини Яструбових. Називають його також орел-сіруватень, або сіруватень. Один із найбільших представників хижих птахів Євразії — розмах крил досягає 2,5 м.
Характерною рисою виду є білий хвіст у дорослих особин (у молодих птахів забарвлення хвоста буре). Оселяється в прибережних лісах поблизу водойм, багатих рибою. Гнізда влаштовує на високих деревах, подалі від людей. У більшості районів поширення є рідкісним. У середині XX ст. його чисельність драматично скоротилася внаслідок переслідування з боку людини та отруєння птахів отрутохімікатами. Протягом останніх декількох десятиліть чисельність в багатьох країнах частково відновилася. В Україні осілий, кочовий, перелітний птах.
- Чисельність
Нинішню популяцію орлана-білохвоста у світі оцінюють у 5—7 тис. пар, в тому числі в Європі гніздиться 4—4,7 тис. пар. Протягом XIX — першої половини XX століття чисельність виду в Європі скорочувалася. З 1980-х років на більшій частині ареалу чисельність зростає. - В Україні протягом XIX — першої половини XX ст. чисельність катастрофічно скорочувалася.
- У другій чверті XX ст. гніздилося 100—150 пар.
- Мінімальну кількість зареєстровано в 1960-ті та 1970-ті роки — 20—30 пар.
- Відновлення чисельності у заплаві Дніпра почалося з другої половини 1970-х років, в інших регіонах — з середини 1980-х. У 1989 р. гніздилося 30—40 пар.
- З початку 1990-х років чисельність зростає. У середині 1990-х років гніздилося 50—70 пар, станом на 2009 р. — 100—120 пар.
- На території України щороку зимує 260—370 особин.
- У Києві сфотографували пташку, котру назвали “богинею маскування”
- На Київщині зняли кумедне відео як грак закопує в землю горіха
- Два дні у Києві не могли зняти з дерева кошеня
- Вовк у домі: жінка прихистила цуценя, а потім зрозуміла свою помилку
- Кліщі ще не сплять: на Київщині домашні тварини приносять їх додому