В київському заповіднику розповіли, хто підточує дерева, наче олівці

В київському заповіднику розповіли, хто підточує дерева, наче олівці

Джерело: Національний природний парк Голосіївський

Доволі часто в лісі ви зустрічали пошкоджені, ніби підточені олівці, дерева, і сьогодні ми вам розповімо про винуватця всіх цих пошкоджень бобра європейського, – розповіли у заповіднику.

Деталі:

Бобер європейський (Castor fiber) відноситься до ряду гризунів і є найбільшим представником цього ряду в Україні: довжина його тіла досягає 1 м, а вага – до 30 кг.

Звір любить лісові річки та струмки з повільною течією, лісові озера, стариці, які не промерзають взимку. Якщо струмок не глибокий, бобри з гілок, трави та мулу будують загату і поселення, що часто використовується десятиліттями, розташовується на утвореному ставку.

Такі греблі витримують вагу людини, бувають висотою 1-1,5 м і довжиною до 150 м. Біля низьких берегів бобри будують «хатки» – великі купи гілля та стовбурів дерев, скріплених мулом, вихід з яких іде під воду. Хатки бувають до 2,5 м висотою та 12 м діаметром.

Якщо береги водойми високі, бобри поселяються в дуже довгих і розгалужених норах, вхід у які теж знаходиться під водою. Влітку вони займаються своїми справами з сутінків до ранку, а взимку бобри менш активні і обмежуються лише переходами до місць годівлі. Пари у них утворюються, як правило, на все життя. У 2 роки (весною) бобренята стають дорослими і покидають батьківську сім’ю. Живуть ці тварини у природі 20-23 роки.

Бобри їдять багато різних видів рослин, але для їх існування, особливо взимку, необхідна наявність осики, верби чи тополі, а інші види дерев мають для них другорядне значення. З дерев та кущів звірі об’їдають молоді пагони і свіжу кору, а для доставки кормів у болотистій місцевості звірі будують спеціальні «канали» – шириною 40-50 см і глибиною до метра. Цікавим фактом є те, що бобри здатні підгризати дуже товсті дерева – більше метра в діаметрі.

Довідково:

На території НПП “Голосіївський” бобри поширені в районі озера Шапарня, а також в заплавах річок Віта, Любка, Котурка та деяких інших місцях.

І хоча підгризаючи дерева та пошкоджуючи норами дамби та дороги бобри завдають деякої шкоди, однак у природі не існує абсолютно шкідливих чи корисних тварин, – додали у заповіднику.

Джерело: https://obukhiv.info/news/v-kiivskomu-zapovidniku-rozpovili-khto-pidtochue-dereva-nache-olivtci/