В Україні помітили мешканця тайгових лісів: хто це

В Україні помітили мешканця тайгових лісів: хто це

Джерело: Птахи України

Як відомо, з осені 2023 на значній частині території України триває інвазія (наліт) шишкарів ялинових (Loxia curvirostra).

Це – мешканець тайгових лісів. Живиться насінням ялин, вправно достаючи його за допомогою свого унікального перехрещеного дзьобу. В Україні гніздиться тільки в Карпатах.

В окремі роки трапляються інвазії (нальоти) цих птахів далеко за межі гніздового ареалу.

Протягом жовтня – грудня 2023 шишкарів уже бачили у північних, західних, східних та центральних областях України.Придивляйтесь уважно до ялин у своєму населеному пункті!

Черкаси, 20.12.2023, – розповів Максим Гаврилюк.

В Україні помітили мешканця тайгових лісів: хто це

Класні фото!

А соснові шишки вони теж полюбляють? Чи тільки ялинові?

вітаю! Дописую в дописі також східні області.

в Києві в ботсаду їх відносно повно

Які чудові у Вас спостереження!

Один з птахів, відомих мені з дитинства! Але лише з довідників.

Чи реєстрував хтось на Рівненщині?

Дякую, Максиме, за нагоду для спогаду:
із цього птаха розпочалось моє відносно “професійне” захоплення орнітологією.
То було одне 1 січня і я, ще школяр, без оптики як міг, так намагався роздивитись цих пташок на верхівках ялинок у парку

В Києві на Осокорках не бачила, але і ялинок тут не багато

Я бачила на сосні багато в Бучанському районі. Чи може одна зграя бути і на сосні і на ялині? Не вірю щоб і ялинкові і соснові в одному лісі відразу, – пишуть у коментарях.

В Україні помітили мешканця тайгових лісів: хто це

Довідково:

Шишкар ялиновий (Loxia curvirostra) — вид горобцеподібних птахів родини в’юркових (Fringillidae).

Гніздяться в ялинових лісах Північної Америки, де він відомий як «червоний шишкар», та в Європі й Азії. Деякі популяції (підвиди) також гніздяться в соснових і псевдотсугових лісах всіх трьох континентів. Створює гнізда виключно на хвойних деревах, відкладає 3-5 яєць.

Ялиновий шишкар поширений у хвойних, насамперед ялинових, та мішаних лісах Європи, Північно-Західної Африки, Північної і Центральної Азії, Філіппін, Північної і Центральної Америки (на півдні до Гватемали). Повсюдно поширений в тайзі. На півдні Європи трапляється в горах (в поясі хвойних лісів), віддаючи перевагу висотам від 1200 до 2000 м над рівнем моря.

У позагніздовий період, під час неперіодичних нальотів, шишкар поширений ще більш широко. Він залітає в Ісландію, на Ведмежий острів, Казахстан, Монголію, Камчатку. Іноді залітає в Гренландію, на Бермуди і в Каліфорнію. Ніколи не трапляється в кедровниках.

В Україні осілий, кочовий і зимуючий птах північного сходу Полісся, Карпат і Кримських гір. Зимує також в лісовій та лісостеповій смугах.

Джерело: https://obukhiv.info/news/v-ukraini-pomitili-meshkantcya-taigovikh-lisiv-khto-tce/