В Дніпрі знайшли гриб, котрий, як виявилося, заразний для людей
Джерело: Гриби України
05.01.2024, Дніпро.
Прошу допомогти з визначенням.
Перші гриби виросли на корі каштану (діаметр найбільшої шапинки 0,5 мм), другі начебто на липі (теж не більше 1-1,5 см) – поцікавилася Надія Лиштва.
Перший – Mycena meliigena / Mycena pseudocorticola, – пишуть у коментарях.
Довідково:
Міцена мелієва – дуже дрібний неїстівний гриб (з невивченими харчовими якостями). Має опуклу напівпрозору шапку, покриту білим нальотом.
- Шапка діаметром 0,4 – 0,8 см, спочатку напівсферична, пізніше широко-конусовидна або широко-дзвониковидна, іноді приплюснута, іноді злегка увігнута посередині, з борознистим краєм. Поверхня шапки напівпрозоро-смугаста, матова, борошниста, кремова, блідо-коричнева, коричнювато-рожева, коричнювато-червонувата, коричнювато-фіолетова, темніша в центрі, з віком вицвітає до брудно-коричневої.
- Гіменофор пластинчастий. Пластинки рідкі, широкі, прирослі зубцем або злегка спускаються на ніжку, білуваті, блідо-коричневі, брудно-кремові, з світлішими краями.
- Споровий порошок білий. Спори 8-11 * 8-9,5 мкм, майже округлої форми, з гладкою поверхнею.
- Ніжка висотою 0,5 – 1,5 см, діаметром 0,05 – 0,1 см, циліндрична, нитковидна, зігнута або рівна, спочатку матова, пізніше гладка, того ж кольору, що й поверхня шапки або світліша, біля основи з білим повстистим опушенням.
Другий молодий Chondrostereum purpureum – зауважили в коментарях.
Довідково:
В Індії зареєстрували перший в історії випадок зараження людини грибком Хондростереум пурпуровий (Chondrostereum purpureum), який раніше вражав тільки рослини і викликав у них смертельну хворобу сріблястого листя.
Хворобу виявили у 61-річного чоловіка, який працював рослинним мікологом. Протягом трьох місяців у нього були кашель, втома, труднощі з ковтанням і хриплий голос.
Під час огляду лікарі знайшли у трахеї чоловіка абсцес – гнійник. Медики довго не могли зрозуміти, у чому причина хвороби. Але врешті зʼясували, що винен Chondrostereum purpureum.
Цей випадок викликав занепокоєння у фахівців, оскільки через кліматичну кризу деякі грибки можуть стати більш стійкими та навчитися виживати в організмі людей.
- В Україні знайшли рідкісного гриба з “крижаною бородою”: що це за вид
- Який “біблійний гриб” росте на старих колодах і чи можна його їсти
- Гриби на пеньках: як часто родять і за якої температури перестають рости
Джерело: https://obukhiv.info/news/v-dnipri-znaishli-grib-kotrii-yak-viyavilosya-zaraznii-dlya-liudei/
Переглядів: 0