Китаївське городище на початку 20 ст: як виглядало урочище 100 років тому

Китаївське городище на початку 20 ст: як виглядало урочище 100 років тому

Джерело: Китаїв. Мишоловка. Самбурки. Інший бік краси.

Маємо з вами чудову нагоду дуже добре розглянути план Китаївського урочища початку ХХ ст. завдяки виставці, яку підготувала Вікторія Ляшенко (архівіст І категорії відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК) у пам’ять про професора, українського історика Базилевича В.М.

Документ має назву “Військово-археологічний план Китаївського городища та прилеглої до нього місцевості з могильниками та печерами” (знімав підпоручик Шостого понтонного батальйону В. Т. Чеботарьов у травні 1914 р.), – розповіли Anastasiya Kashyrina.

Китаївське городище на початку 20 ст: як виглядало урочище 100 років тому

Довідково:

Київський суд передав історичну пам’ятку під забудову

Господарський суд Києва ухвалив рішення про передачу “Китаївського городища та курганного могильника”, пам’ятки археології національного значення, під забудову.

Ділянка площею 4,76 га буде забудована “житловими та громадськими об’єктами, торговельно-розважальними центрами, офісними центрами та паркінгом”, повідомляє видання “БЖ”.

Суд відхилив позов Офісу генерального прокурора, який намагався скасувати передачу пам’ятки під забудову. Прокуратура наполягала, що Китаївське городище не може бути відчужене або передане іншим особам, адже це пам’ятка археології.

ТОВ “Київська овочева фабрика”, яка отримала ділянку в оренду, натомість заявила, що “добросовісно користується” нею з 2009 року і має право “вирішувати, як використовувати” цю землю.

Київрада передала дві ділянки городища в довгострокову оренду ТОВ “Київська овочева фабрика” для “ведення товарного сільськогосподарського виробництва”. Згодом, ТОВ підписала інвестиційний договір з Saga Development, а потім з KAN Development. На ділянках планують збудувати “житловий комплекс із повною інфраструктурою”.

Це рішення суду викликало обурення у громадськості та експертів. Адже “Китаївське городище та курганний могильник” – це унікальна пам’ятка, яка має велику історичну та культурну цінність. Її забудова може призвести до втрати цінної інформації про минуле України.

Зараз активісти та екологи намагаються оскаржити рішення суду та зберегти “Китаївське городище” для майбутніх поколінь.

Джерело: https://obukhiv.info/news/kitaivske-gorodishche-na-pochatku-20-st-yak-viglyadalo-urochishche-100-rokiv-tomu/