Острів – недооцінена туристична атракція у Київській області

Острів - недооцінена туристична атракція у Київській області

Джерело: Oleksandr Malyon

Дерев’яний міст та краєвиди ріки Рось.

Обожнюю ці витвори народної інженерії.

Цей місток у селі Острів має важливе практичне значення: по ньому йдуть корівки на пасовище в заплаві ріки.

Споруда має вигин – допомагає стримувати течію та не дає худобі бігти.

Навколишні пейзажі зачаровують. Обов’язково повернусь, адже корівок ми не застали, – розповів фотограф.

Острів - недооцінена туристична атракція у Київській області

Попри повномасштабне вторгнення Росії, українські та німецькі археологи продовжують досліджувати унікальний археологічний комплекс “Острів-Сухоліси” на Київщині.

Комплекс “Острів-Сухоліси” розташований у Пороссі Київської області. Він включає в себе ґрунтовий могильник XI століття, залишений групою західнобалтських мігрантів, а також поселенські пам’ятки ранньослов’янського та пізньоримського часу, раннього залізного віку і доби бронзи. На протилежному боці річки, в урочищі Старі Сухоліси, знаходяться давньоруське городище й відкрите поселення XI–XIII та XVIІ–XIX століть.

Цьогоріч дослідження тривали в рамках міжнародного проєкту “Baltische Migranten an der Ostgrenze der Kiever Rus. Der spätwikingerzeitliche archäologische Komplex von Ostriv am Ros (Ukraine)” / “Балтські мігранти на східному кордоні Київської Русі. Археологічний комплекс кінця епохи вікінгів Острів на Росі” (2022–2028 рр.), який підтримує Німецький дослідницький фонд.

Сьомий польовий сезон був присвячений вивченню північно-східної та центральної частин пам’ятки. Дослідники заклали розкоп загальною площею 300 м².

На жаль, територію пам’ятки використовують як сільськогосподарські угіддя, що негативно впливає на збереження поховальних комплексів. Частина поховань, виявлених цьогоріч, пошкоджені оранкою та пограбовані.

Острів - недооцінена туристична атракція у Київській області

Джерело: https://obukhiv.info/news/ostriv-nedootcinena-turistichna-atraktciya-u-kiivskii-oblasti/