Людське око та ще й нявкає: що за птаха побачили на Обухівщині

Людське око та ще й нявкає: що за птаха побачили на Обухівщині

Зустрічається птах там частенько.

Повідомляє Igor Finko в групі “Птахи України”.

Сойка. Чарівна ворона)) А око як людське. Сьогодні було багато зустрічей із цим птахом. 2024-03-30 Васильків, Київщина, – написав чоловік.

В коментарях дописувачі групи теж поділились враженнями від зустрічі з птахом.

Вийшли ми з дітьми – на гурток роботехніки вранці. І тут в тихому сихівському дворі – “мррряяяяя! Мррряяяяя!” Ми шукали нового кота, так жодного! А мррряяя звідкілясь лунало. Потім дивимось за напрямком звуку – мрявкає на дереві. А там сидить сойка, видно як дзьоба відкриває трохи, і знову – мррряяяяя.

Тааак, і я так чув від них)) Дивовижні вони такі ці сойки.

Якось годину шукала в садку маленьке кошеня.

Нещодавно чув, як вона синицю зображала, принаймні мені так здалося, – коментують учасники групи.

Довідково:

  • Сойка звичайна (Garrulus glandarius) — лісовий птах родини воронових. В Україні осілий, кочовий вид. Сойка переважно мешканець лісів, селиться у всіх його типах, віддаючи перевагу старим деревам. Також її можна зустріти в посадках та у старих парках.
  • В природі сойка уникає відкритих місць, більше полюбляє перельоти з крони на крону. По землі пересувається невпевненими стрибками, тому внизу довго не затримується.
  • Має здатність переймати звуки інших птахів (іноді і ссавців). Також сойка відіграє роль «поліцейського лісів»: вона завжди на сторожі, своїм скрипучим голосом подає знак лісовим мешканцям про появу людини набагато раніше, ніж людина її помітить.
  • Розумові здібності сойок виходять за рамки інстинкту. Коли їх узяти з гнізда ще не облітаними, пташенята швидко звикають до людей і при наполегливому вишколі можуть заговорити, як папуги.

Джерело: https://obukhiv.info/news/liudske-oko-ta-shche-i-nyavkae-shcho-za-ptakha-pobachili-na-obukhivshchini/