Здичавілі папуги в Україні: чи з’явиться у нашій природі ще один вид
Джерело: Птахи України
Папуга Крамера. Чернівці 20.04.2024. Тільки спостереження – папугу на цьому дереві бачу десь третій раз за останні два тижня, дупло у мертвому дереві, височезний стовбур 25-28м.
В дупло залітає, сидить там з 5-10 хв. Потім вилітає – покричить на сухій гілці, потім десь летить хвилин на 20-40, знову залітає в дупло…
Побачила хвіст другої пташки, коли вже злила фото на комп і збільшила картинку, на жаль була без телевіка.
Фото Sony RX100 VII, – розповіла Tatiana Gavrylova.
Довідково:
Теоретично розмноження здичавілих папуг Кремера в Україні можливе, але воно малоймовірне з кількох причин:
1. Несприятливий клімат: Зими в Україні занадто холодні для цих тропічних птахів. Їм потрібні теплі та вологі умови протягом року.
2. Нестача їжі: Раціон папуг Кремера складається з фруктів, ягід, насіння та квітів. В Україні не всі ці продукти доступні цілий рік.
3. Відсутність хижаків: У природному середовищі папуги Кремера мають хижаків, які регулюють їхню популяцію. В Україні таких хижаків немає, що може призвести до неконтрольованого розростання популяції.
4. Хвороби: В Україні папуги Кремера можуть бути схильні до нових для них хвороб, до яких у них немає імунітету.
5. Соціальні фактори: Здичавілі папуги Кремера можуть відчувати труднощі з пошуком партнерів для розмноження, адже їхня популяція в Україні буде фрагментованою.
6. Конкуренція з місцевими видами: Здичавілі папуги Кремера можуть становити конкуренцію для місцевих видів птахів за їжу та гніздування.
7. Непередбачувані фактори: На шанси розмноження здичавілих папуг Кремера в Україні можуть вплинути й інші непередбачувані фактори, такі як зміни клімату, стихійні лиха, діяльність людини.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- “ППО не спить”: орлан креативно помстився воронам на Київщині
- На території дитячого садку поселилася несподівана гостя
- Рятувальники розповіли про лелечу трагедію у селі під Києвом
- Найменшій пташці України комфортно у Чорнобилі: це відкриття
- Вудко чи попікач: як називають український аналог “скунса”
Джерело: https://obukhiv.info/news/zdichavili-papugi-v-ukraini-rozmnozhuiutsya-v-prirodi-chi-ni/