В Богуславі відбувся прес-брифінг Православної Церкви України

В Богуславі відбувся прес-брифінг Православної Церкви України

Організатори зазначають, що темою зустрічі було обговорення захисту ідентичності та духовна боротьба заради істини.

Україна, яка стоїть перед випробуваннями через воєнні дії та гібридну агресію Росії, шукає опору і надію у своїй культурній та духовній спадщині. У цьому контексті Помісна Православна Церква України (ПЦУ) виступає як ключовий фактор у збереженні національної ідентичності та захисті культурних цінностей, – йдеться в прес-релізі заходу.

Діяльність ворожої церкви в Україні: позиція ПЦУ

Червоною ниткою в обговоренні цього питання стали слова отця Юрія з Кагарлицького благочиння, який привернув увагу до того, що окупанти не просто захоплюють території, а намагаються контролювати свідомість людей через зміну культурних та релігійних цінностей. “От згадайте Маріуполь, коли росіяни туди тільки-но зайшли, найперше, що вони зробили — це змінили вивіску з назвою міста. Чому вони це зробили, як думаєте? А, тому що це змінює свідомість людей. Щодня вони спалюють українську літературу, переводять заклади освіти на свою, російську мову. Це ж стосується і наших церков”.

Про те, що цілеспрямоване впровадження ідеології ворожої церкви загрозливо змінює свідомість наших громадян зауважив і Богуславський благочинний протоієрей Ігор. “Церква “московського патріархату” зайшла не після народу, не після російського війська, вона працювала тут дуже давно. Не один десяток років, щоб окупувати, підготувати людей до вторгнення”.

У підтвердження слів священиків, Миронівський благочинний прот. Володимир додав: “За танками завжди приходить духовенство, щоб освятити й закріпити завоювання окупанта. Адже завоювати землю — це одне, а от втримати вже набагато важче. Якщо люди і народ будуть зберігати свою ідентичність, свою віру, культуру, традиції, то в окупанта немає шансів.

Захист ідентичності

Священники ПЦУ активно вступають у боротьбу за збереження духовних та культурних цінностей українського народу. “Найголовніший наш захист у цій підступній війні є надія на Бога. Тому, що перш за все церква є боголюдською спільнотою”, – підкреслив священник Олексій з Рокитнянського благочиння. – Для нас війна триває з 14 року, і більшість наших священників безперервно займаються волонтерською діяльністю, капеланством. Важливо також розуміти, що церква повинна йти в ногу з державою та людьми. І це є другим нашим потужним інструментом збереження власної ідентичності – ми завжди з народом”.

Про те, що одним з аспектів захисту людей також має бути молитва та проповідь, сказав прот. Володимир: “У проповіді ми повинні викривати всі відхилення, які здійснила московська церква. По факту вони відійшли від православ’я та стали більш політичною організацією ніж церковною. Ми не повинні повторювати їх помилок та маємо стояти разом з людьми за правду. Це є одна з місій церкви — нести істину через століття, аби люди залишались людьми”.

Ще одним ефективним інструментом захисту є розвінчування міфів. “Митрополит Київський, Епіфаній, почав з дуже корисної традиції — розвінчування міфів. Церква просто обросла усякими міфами. Найпростіший приклад про хустку, штани та спідницю. Ми, священники, вже просто втомились говорити, що не в хустці справа. Все в тому, з яким серцем та якою душею ви йдете до церкви. Це питання суто ідеологічного характеру, – зауважив прот. Юрій.

Динаміка переходів релігійних громад з УПЦ МП до ПЦУ

Прот. Володимир твердо переконаний, що перехід громад до ПЦУ є важливим кроком у захисті вірян від ідеології “руського міру”. Він пригадав, що у 1991 році держава реєструвала громади РПЦ централізовано. Зараз же люди мають вибір. І він проходить через душу. “Коли у Білій Церкві ми прийшли підтримати громаду Спасо-Преображенського кафедрального собору ПЦУ та отримати ключі від церкви — прихожани УПЦ МП забарикадувались у храмі та знімали відео. Тоді владика Августин сказав, що наше завдання створити якомога більший ажіотаж, видимість боротьби і війни. Церковної війни в Україні. Щоб коли сюди прийде Росія, ми могли показати як ми боролися з розкольниками”.

Загалом, ситуація у Миронівському благочині змінюється в позитивному ключі. Так у колишньому Богуславському районі Київщини, вже практично не залишилось присутності “московського патріархату”. Іцірішення прийнялирелігійні громади. Це стосується й інших регіонів Київської області. Щодо самої Миронівки,тотамзалишаєтьсяхрамПресвятої Богородиці, якийпідпорядковуєтьсямосковськійвладі.

До повномасштабного вторгнення у Рокитнянській громаді отець Олексій, був єдиним духовником. Зараз тут служить 10 священників. “Раніше Рожнянське благочиння було найменше, а зараз стало найбільшим. Дякувати Богу!”

У Кагарлицькій ОТГ, за словами благочинного Юрія, залишилось тільки 2 церкві. У Жишківській – більше проблем. “По благочинню до нас приєдналось троє священнослужителів з УПЦ МП, і ви знаєте, наступним кроком добре було б ухвалити закон про заборону російських церков. Це слугувало б поштовхом для самих людей”. Він зауважив, що церкви “московського патріархату” приватизували дуже багато церков разом із землею. Тому релігійним громадам юридично дуже важко “перейти”.

У підсумку брифінгу, благочинні громад Помісної церкви України вкотре наголосили на важливості захисту духовних та культурних цінностей українського народу. Акцентували на підтримці військових шляхом духовного супроводу.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/govorili-pro-vazhlive-v-boguslavi-vidbuvsya-pres-brifing-pravoslavnoi-tcerkvi-ukraini/