Справжній оазис біля Дніпра: про яке місце йдеться

Справжній оазис біля Дніпра: про яке місце йдеться

В цьому впевнений фотограф Oleksandr Malyon, передають Хроніки Обухова.

Щоразу отримую величезне задоволення відвідуючи село.

Зелені пагорби, синій Дніпро, вершники, корівки і, навіть, ковила, – розповів він.

Справжній оазис біля Дніпра: про яке місце йдеться

Довідково:

Григорівка: скарбниця археологічних пам’яток

Село Григорівка, багате на археологічні скарби, стало частиною заповідного комплексу Трахтемирівського кута. Тут знайдені артефакти, що датуються від доби міді-бронзи (IV тисячоліття до н.е.) до пізнього середньовіччя (XVIII ст. н.е.). Наразі на території села відомо 5 археологічних пам’яток різного ступеня вивченості.

Історичні перлини Григорівки:

  • Трипільська культура (III тис. до н.е.): У 1986 році Т.А. Бобровський виявив поселення трипільської культури в південно-східній частині села. Тут знайдені фрагменти глиняної обмазки жител та рештки кераміки.
  • Скіфський час: Археолог О.І. Тереножкін під час досліджень 1953 року відкрив поселення скіфського часу поблизу центру села.
  • Зарубинецька культура (II ст. до н.е. – I ст. н.е.): Могильник зарубинецької культури розташований на березі водосховища в урочищі Крутий горб. Він був відкритий Канівськими краєзнавцями, які збирали зарубинецькі артефакти (фібули, кераміку) протягом тривалого часу. У 1989 році співробітник Канівської експедиції В.К. Козюба знайшов тут майже цілу зарубинецьку поховальну урну.
  • Багатошарове поселення: У 1986 році Т.А. Бобровський відкрив багатошарове поселення на узбережжі Канівського водосховища між селами Бучак і Григорівка. Тут виявлено потужний культурний шар (від 0,3 до 1,5 м) з артефактами скіфського, зарубинецького та давньоруського періодів.
  • Трипілля коломийщинської групи (4 тис. до н.е.): На високому пагорбі Ігнатенкова Гора знаходиться поселення коломийщинської групи Трипілля, датоване 4 тисячоліттям до н.е.
  • Давньоруські поселення (I тис. н.е., 10-15 століття): Поблизу села також розташована однойменна археологічна пам’ятка – місце давньоруських поселень.
  • Заповідне урочище “Григорівські горби”: Ця мальовнича місцевість входить до складу Регіонального ландшафтного парку “Трахтемирів”.

Важливість археологічних пам’яток Григорівки:

Археологічні пам’ятки Григорівки дають цінну інформацію про багатовікову історію регіону, про життя та побут людей, які тут мешкали. Вони є свідченням людської винахідливості, творчості та стійкості. Збереження та вивчення цих пам’яток має важливе значення для розуміння нашого минулого та для майбутніх поколінь.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/spravzhnii-oazis-bilya-dnipra-pro-yake-mistce-idetsya/

Переглядів: 0