Символ вогню та трансформації: які дивовижні істоти живуть в українських горах

Символ вогню та трансформації: які дивовижні істоти живуть в українських горах

Джерело: Тваринний світ України

Саламандра.

Село Орів Стрийського району, передгірʼя Карпат.

Можливо фахівцям буде корисно для позначення ареалу, – підписав світлину Андрій Семенюк.

***

Довідково:

В алхімії саламандра – це один з найважливіших символів, який асоціюється з вогнем, трансформацією та духовним пробудженням. Її вважають елементалем вогню, а також уособленням первинної матерії, з якої виникають всі інші речовини.

Ось декілька ключових характеристик саламандри як алхімічного символу:

  • Вогонь:Саламандра тісно пов’язана з вогнем, як стихією, так і його символічним значенням. Вона здатна жити у вогні, що робить її унікальною істотою, здатною витримати екстремальні умови.
  • Трансформація: Алхімічний процес трансмутації металів часто зображується як боротьба з вогнем, в якій метал гине, щоб відродитися в новій, більш досконалій формі. Саламандра, як істоту, що живе у вогні, символізує цю трансформацію.
  • Духовне пробудження: В алхімії вогонь також асоціюється з духовним очищенням та просвітленням. Саламандра може символізувати людину, яка здатна пройти через вогонь страждань та випробувань, щоб досягти духовного зростання.
  • Первинна матерія: В деяких алхімічних текстах саламандра описується як первинна матерія, з якої виникають всі інші речовини. Її хаотична та непередбачувана природа відображає потенціал творення та руйнування, який лежить в основі всіх матеріальних речей.

Саламандра з’являється в багатьох алхімічних текстах та зображеннях. Її часто можна побачити в зображеннях філософського каменю, який є кінцевою метою алхімічного процесу. Вона також може бути присутня в зображеннях алхімічних печей, де відбувається процес трансмутації.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/simvol-vogniu-ta-transformatcii-yaki-divovizhni-istoti-zhivut-v-ukrainskikh-gorakh/