Темний ринок Обухова: лавкрафтіанська алюзія на Ніла Геймана
ПРИЧИН цьому кілька
1. Ринок і корчма – надзвичайно важливі елементи (і моменти), що історично супроводжують розвиток того чи іншого поселення.
2. Ринок (ярмарок, ринкова площа) – місце, де відбуваються ті чи інші торгово-обмінні операції, а відтак і природнє (без насильства) накопичення капіталу.
3. Корчма – місце, де надлишки цього самого капіталу обмінюються на різного роду серотонінові бустери на кшталт алкогольних напоїв.
4. І ринок, і корчма відіграють роль безпосередніх і неформальних комунікаційних вузлів. По суті, це квінтесенція “площ” з бестселера Фергюссона.
Відтак, в ситуації, коли науково-раціональна частина мого мозку відмовляється співпрацювати я звертаюся до художньо-алюзивної. Жанр все той же – хвентезі. Душне і душевне готичне марево української ночі, в котрій мешкають не лише люди.
Цього разу я взяв за основу містичний архетип “ринку”, змальований в творах Ніла Геймана (№2 в моєму списку авторів жанру).
Це:
1. “ПЛАВУЧИЙ РИНОК” у “Нікогде” (Neverwhere) — місце, де мешканці Лондона, що живуть під землею, можуть купувати та продавати найрізноманітніші та незвичайні товари і послуги. Це місце повне магії і небезпек, де реальність і фантазія переплітаються.
2. “ТІНЬОВИЙ РИНОК” у “Американських богах” (American Gods) — це місце, де старі і нові боги збираються для обговорення своїх справ і вирішення конфліктів. Тут боги торгують своїми силами, знаннями і іншими цінними речами, що відображає теми віри, сили і виживання.
***
DARK SIDE ОБУХОВА
… Уявіть Наддніпрянщину середини 18 ст. В політиці котиться др зеніту захІдне сонце Гетьманщини. Долину Кобрини потихеньку обживають вихідці з різних переяславських, чернігівських і полтавських полків. Деякі з них розуміють, що Обухів – не просто місце в затиснутій між горами долині гірської річки. Тому вони будують церкви і ставляють на горах свої хрести. Але цього мало для того, щоб перемогти віковічний диктат Темного Ринку – явища, котре ніхто не розуміє, але всі бояться. Структури, котра з’явилася до них і зникне лише з останнім мешканцем міста. Можливо тому, що одним із товарів, котрим торгують на ньому є душі… .
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Що значить бути “корінним” жителем Обухова: як і для чого це перевірити
- Обухівські прізвища як маркер території і пошук “Старої крові”
- Темні води ріки Стугна: чому вона ніколи не була судоходною
- Як могло виглядати зарубинецьке городище в Обухові (спроба реконструкції)
- Ідеологічні сліди епохи чи диверсія: що зображено на обухівському рушнику
Джерело: https://obukhiv.info/news/temnii-rinok-obukhova-lavkraftianska-aliuziya-na-nila-geimana/