Знахідка року: унікальний гриб з Червоної книги виявлено в Києві
Джерело: Національний природний парк Голосіївський
Ще нещодавно, у виданні Червоної книги України за 2009 рік, було відомо лише про 12 точок, де знаходили цей гриб. Проте на початку 2020 року їхня кількість зросла до близько 120. Однак це зростання частково пояснюється повторними реєстраціями у тих самих місцях протягом кількох років, – йдеться у повідомленні.
Чому більше знахідок?
Збільшення кількості зафіксованих випадків виявлення листочні кучерявої у більшій мірі можна пояснити розвитком сучасних технологій: поширенням смартфонів з камерами та соціальних мереж, завдяки яким інформація про незвичайні гриби стала доступнішою. Це скоріше свідчення кращої обізнаності, ніж реального зростання чисельності цього виду.
Особливості та зовнішній вигляд гриба
Листочня кучерява — це унікальний гриб, що зовні нагадує великий округлий пучок кучерявого листя салату, але світло-коричнюватого кольору. Його “кучма” може досягати в діаметрі 30 см, хоча відомі рекордні екземпляри, які сягали 70 см у ширину і важили 16 кг. Гриб росте на коренях живих сосен, дуже рідко на ялинах та ялицях, і є паразитом. Для росту йому потрібні старі дерева, віком не менше 70 років, що робить його показником вікових соснових лісів.
Ареал та поширення
Листочня кучерява зустрічається на Поліссі, у Карпатах та Кримських горах. В околицях Києва та Київської області його знаходять практично щороку, головним чином у північних частинах міста та області, особливо в старих соснових лісах, які часто зустрічаються на території санаторіїв. На території НПП “Голосіївський” гриб вже знаходили в околицях Пущі-Водиці, в урочищі “Лісники” та поблизу Кончі-Заспи. Нове місцезнаходження в парку стало приємним сюрпризом.
Важливість відкриття
Знахідка листочні кучерявої в новому місці свідчить про наявність старих соснових насаджень у цій частині парку, що робить це відкриття особливо важливим. Сподіваємося, що в майбутньому буде знайдено ще більше локалітетів цього рідкісного та красивого гриба, що сприятиме збереженню його популяції та дослідженню біорізноманіття нашого регіону.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Сучасні неокульти і ритуальний простір Лисої гори
- Щур чи ондатра: що за істота поїла траву, а закусила рибиною
- У Київській області помітили “повітряного танцюриста”: що це за істота
- Про що розповідають залишки возу у закинутому селі біля Чорнобиля
- Який гриб київських лісів з віком чорнішає і чому
Джерело: https://obukhiv.info/news/znakhidka-roku-unikalnii-grib-z-chervonoi-knigi-viyavleno-v-kievi/