Свято-Михайлівський Храм: Храм вільної української церкви
Зважаючи на те, як розросталося місто, церква з часом стала тісною для парафіян, і її неодноразово розширювали та перебудовували.
Про це пише Руслан Авраменко, передають Хроніки Обухова.
Зважаючи на те, як розросталося місто, церква з часом стала тісною для парафіян, і її неодноразово розширювали та перебудовували.
Новозбудований дерев’яний Храм освятили 1755 року, першим священиком став Сава Черняхівський. І він, і Михайло Горковий, за давніми переказами, удостоїлися честі бути похованими всередині церкви.
Остання масштабна реконструкція, що була задокументована, тривала впродовж 1886–1890 років. Святиню вкотре розширили, а на зібрані кошти придбали два дзвони, які встановили у ново зведеній дзвіниці. В цей час Михайлівський Храм мав три престоли:
- архистратига Михаїла,
- Всемилостивого Спаса,
- архідиякона Стефана.
Внутрішнє оздоблення було скромним і зводилося до найнеобхіднішого, а головними прикрасами слугували вишиті рушники та іконостаси.
Із середини 1920-х років церковна громада, як і сам Храм, фактично припиняють своє існування. За деякими даними, святиню було зруйновано, а парафіяни почали відвідувати храми у сусідніх парафіях.
Визначально, народження нового Храму збігається із започаткуванням незалежності української держави. Місце будівництва Храму було освячене 10 серпня 1991 року, а 10 вересня будівельники забили перші палі. Роботи здійснював місцевий колгосп ім. Бузницького.
У 1995 році спорудження Храму в Миронівці було завершено і розпочато розпис його основного купола. Споруджено було не тільки храм, а й трапезну з кухнею і двома залами, дві кімнати для приїжджих. У підвалі трапезної обладнали столярну майстерню, майстерню, гараж.
Освячення новозбудованого Храму Божого відбулося 5 жовтня 1997 року. Чин освячення звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у співслужінні Преосвященнішого єпископа Білоцерківського і Богуславського Серафима та намісника Києво-Печерської Лаври Преосвященнішого єпископа Вишгородського Павла.
Так, нова церква з’явилася у Миронівці лише 1997 року. Невеликий за розміром, сучасний двокупольний Храм збудовано з червоної цегли та прикрашено портиком при вході та лаконічними пілястрами вздовж стін. Внутрішнє оздоблення так само мінімальне, хоч тут і з’явилися настінні розписи, виконані відповідно до сучасних тенденцій. Окрім церкви звели простору трапезну та кухню, а також приміщення для ночівлі мандрівників.
Надалі історичні події не оминають Храм. Перебуваючи під контролем анклаву Російської православної церкви, в часи війни, релігійна громада не змирилася зі зрадницькою діяльністю Української православної церкви московського патріархату. Протистояння тривало декілька років. Московські попи маніпулюючи свідомістю вірян досить довгий час утримували контроль над релігійною громадою. Однак 11 червня 2023 року, на зборах вірян Свято-Михайлівської парафії, відбулось голосування за перехід до Православної Церкви України. Парафіян підтримав священник Православної Церкви України отець Володимир Петрик.
Так було відкрито нову сторінку в історії Свято-Михайлівського Храму міста Миронівка, Храму вільної української церкви.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Священник з Обухівщини взяв участь у відкритті пам’ятника митрополиту Василю Липківському
- Московська церква в Україні: місія нездійсненна або нема куди тікати
- ПЦУ: в монастир на Обухівщині завітав голова делегації Вселенського Патріархату
- Малі Дмитровичі: громада, котра першою позбулася московського попа
- Життя після московських попів: розмова з настоятелем храму про виклики та плани
Джерело: https://obukhiv.info/news/svyato-mikhailivskii-khram-khram-vilnoi-ukrainskoi-tcerkvi/