Чому коти “цвірінькають”, коли бачать птахів чи гризунів?

Чому коти "цвірінькають", коли бачать птахів чи гризунів?

Джерело: livescience.com

Коти видають різні звуки, щоб спілкуватися з людьми та тваринами навколо себе. Мяукання, зазвичай спрямоване на людей, є закликом до уваги (або їжі), а шипіння чи гарчання на інших котів чи тварин вказує на стрес і агресію. Але що ж означає тихе цвірінькання, яке іноді можна почути, коли кіт бачить здобич?

“Дуже важко точно сказати, що відбувається, але, здається, це не є спробою комунікації з нами чи з іншими тваринами,” — розповів Mikel Delgado, фахівець з поведінки котів, для Live Science.

Незалежність котів робить їх досить складними для вивчення в лабораторних умовах, тому наразі немає досліджень, які б детально вивчали цю поведінку. Однак власники котів і дослідники висунули кілька можливих пояснень цього милого “цвірінькання”.

“Одна з гіпотез полягає в тому, що це може бути проявом розчарування,” — сказав Delgado. “Вони бачать здобич, але між ними є бар’єр.” Подібно до того, як люди бурчать, коли роздратовані, ці незвичайні звуки можуть бути просто вираженням особливої котячої емоції. “Це не обов’язково негативний досвід,” — додав Delgado. “Це може бути просто хвилювання.”

Однак наукових доказів цієї теорії наразі немає, і розробка експерименту для перевірки гіпотези була б непростою задачею.

“Спочатку потрібно було б визначити, за яких обставин вони цвірінькають і на що саме,” — зазначив Delgado. “Але, очевидно, визначити емоційний стан кота було б складніше, і, ймовірно, знадобилося б включити фізіологічні показники стресу, наприклад, рівень гормонів стресу.”

Інша ідея полягає в тому, що коти відкривають роти для посилення нюху.

Можливо, “вони намагаються, відкриваючи і закриваючи роти, ввести повітря до органу, який називається вомероназальний орган або орган Якобсона,” — пояснив Джонатан Лосос, еволюційний біолог з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі та автор книги “Мяу кота: як коти еволюціонували від савани до вашого дивану” (Viking, 2023).

Розташований на піднебінні, цей орган функціонує як другий ніс і допомагає котам відчувати хімічні речовини, які звичайний ніс не сприймає.

Спрямовуючи повітря до цього органу, цвірінькання може допомогти котам отримати більше сенсорної інформації про їхнє оточення, але, знову ж таки, розробка дослідження для ефективної перевірки цієї гіпотези була б надзвичайно складною.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/chomu-koti-tcvirinkaiut-koli-bachat-ptakhiv-chi-grizuniv/