На еко-станції біля Ржищева розповіли як зберігати дрова за німецькою технологією

На еко-станції біля Ржищева розповіли як зберігати дрова за німецькою технологією

Є чудовий метод, що у Німеччині носить назву “Holzhausen” (у перекладі – “дерев’яний будинок”). В Україні такий спосіб зберігання дрів називають “копиця”.

Джерело: Екологічна Дослідницька Станція “Глибокі Балики”.

Ця кругла дров’яна башта – не лише практичне рішення для зберігання, але й справжня прикраса двору. Її конструкція забезпечує оптимальну вентиляцію дрів, прискорюючи процес їх сушіння. Крім того, така башта займає набагато менше місця, ніж традиційні купи дров.

Спочатку на землі викладається коло з дров, яке слугує основою для башти. Потім, шар за шаром, добудовується зовнішня стінка, що забезпечує міцність конструкції. Центральна частина заповнюється дровами насипом, що дозволяє їм добре просушуватися.

Вчора ми склали таку копицю на екостанції з дров, на які була попиляна стара хата, що впала. Ми це робили вдвох і на копицю діаметром близько 3 метрів і висотою два з чимось метра у нас пішло біля 6 годин роботи, – розповіли дослідники.

Перетворення старої хати на дров’яну хатину – це не просто зміна функції, а й внесок у збереження навколишнього середовища. Це приклад того, як можна мінімізувати відходи та створити замкнене коло використання ресурсів.

Дуже радимо цей спосіб зберігання ту сушки дров. Надзвичайно ефективно та красиво, – зазначили дослідники.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/na-eko-stantcii-bilya-rzhishcheva-rozpovili-yak-zberigati-drova-za-nimetckoiu-tekhnologieiu/