У середньовіччі хижі птахи харчувалися людськими залишками

У середньовіччі хижі птахи харчувалися людськими залишками

Джерело: phys.org, переклад Хроніки Обухова

У середньовічній Британії хижі птахи значно частіше, ніж вважалося раніше, споживали залишки людської їжі. Це виявили дослідники, проаналізувавши понад 30 давніх скелетів птахів.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Червоні шуліки, канюки та орлани, які мешкали поблизу міст, таких як Оксфорд, Вінчестер і Лондон, переважно харчувалися людськими залишками, а не полюванням на живу здобич.

Дослідження, опубліковане в журналі Journal of Archaeological Science, базується на аналізі хімічних підписів у кістках птахів віком до 4 000 років, що допомогло визначити їхній раціон.

Джульєтт Ватерман, провідна дослідниця з Університету Редінга, зазначає:

“Історичні джерела свідчать, що середньовічні червоні шуліки крали їжу на ринках та навіть виривали шматки з рук людей. Деякі з них повністю залежали від людської їжі, що значно відрізняється від раціону сучасних птахів, які переважно полюють на кролів і дрібних ссавців”.

Відходи замість здобичі

Аналіз кісток 11 червоних шулік, 18 канюків і трьох орланів із археологічних розкопок по всій Британії показав, що зв’язок між хижими птахами та людськими поселеннями має тисячолітню історію.

Відсутність кролів у Британії до середньовіччя змусила хижаків шукати їжу серед людських залишків, зокрема смітників та м’ясних відходів. У кістках середньовічних птахів виявили хімічні підписи, подібні до тих, що були у людей, які мешкали в тих самих регіонах.

Особливо це помітно в середньовічних містах: шуліки з Оксфорда, Вінчестера та інших урбаністичних локацій мали найсильніші свідчення харчування людськими відходами. Сучасні червоні шуліки у містах, таких як Редінг, демонструють схожу адаптивність, харчуючись садовими відходами та залишками їжі.

Дослідження також може стати корисним для управління популяціями хижих птахів у сучасних містах, сприяючи збереженню позитивного ставлення суспільства до цих захищених видів.

Джерело: https://obukhiv.info/news/u-serednovichchi-khizhi-ptakhi-kharchuvalisya-liudskimi-zalishkami/