Чому відновлення лісів є найкращим вибором для природи та клімату

Чому відновлення лісів є найкращим вибором для природи та клімату

Джерело: phys.org, переклад Хроніки Обухова

Нове дослідження, опубліковане в журналі Science, вивчає вплив трьох основних стратегій — відновлення лісів, створення нових лісів (афорестації) та вирощування біоенергетичних культур — на понад 14 тисяч видів тварин у всьому світі.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Результати дослідження

Вчені, зокрема докторка Евелін Бьорі з Нью-Йоркського ботанічного саду (NYBG), довели, що саме відновлення лісів приносить найбільшу користь біорізноманіттю, водночас сприяючи зниженню викидів вуглецю. Відновлені ліси створюють життєво важливе середовище для багатьох видів, таких як плямисті саламандри, червоногруді дятли та ягуари, а також сприяють глобальній стабілізації клімату.

Натомість інші підходи, такі як висадка біоенергетичних культур (наприклад, свічграсу) чи перетворення природних саван і луків на ліси, мають неоднозначний ефект. Хоча вони допомагають знизити загрози кліматичних змін, ці стратегії спричиняють значну втрату природного середовища.

Небезпека афорестації та біоенергетики

Дослідження показало, що:

  • Заміна біорізноманітних лугів біоенергетичними культурами завдає шкоди таким видам, як глушці та лосі.
  • Афорестація в саванах призводить до зниження популяцій знакових видів, таких як страуси та леви.

Науковці підрахували, що втрати середовища існування через ці стратегії значно переважують їхню користь для біорізноманіття.

Політичні та екологічні висновки

Дослідження підкреслює важливість врахування впливу кліматичних стратегій на дику природу під час розробки політики.

Докторка Бьорі наголошує: «Рослинні рішення не мають однакового впливу на клімат чи біорізноманіття у всіх місцях. Ми не можемо припускати, що всі вони сприяють збереженню природи».

Чому відновлення лісів є пріоритетом

Як зазначає докторка Бьорі, «відновлення лісів — це очевидне “win-win” рішення для біорізноманіття. Повернення втрачених лісів створює середовище проживання та зменшує вплив кліматичних змін».

Ці результати підтверджують необхідність ретельного планування та оцінки кожної кліматичної стратегії, щоб забезпечити користь не лише для клімату, але й для збереження екосистем, від яких залежить майбутнє планети.

Джерело: https://obukhiv.info/news/chomu-vidnovlennya-lisiv-e-naikrashchim-viborom-dlya-prirodi-ta-klimatu/