Дослідники обговорюють кладки богомолів: природні захисники садів чи новий феномен?

Дослідники обговорюють кладки богомолів: природні захисники садів чи новий феномен?

Джерело: Комахи України

Знахідка викликала активне обговорення серед любителів природи. Одні припускають, що богомоли стали частиною місцевої фауни, інші вважають, що їх могли завезти з інших регіонів.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

«У мене цих оотек повен сад. Ніколи раніше в Дніпрі їх не бачив, а з’явилися вони після поїздки до Генічеська, де богомолів дуже багато. Схоже, що деякі “нелегали” прибули разом із валізами та тепер із великим ентузіазмом виконують свою природну роль у саду», – зазначив один із місцевих мешканців.

Фахівці заспокоюють: богомоли не є шкідниками, навпаки, вони – природні регулятори популяцій комах. Завдяки своєму хижому способу життя вони допомагають контролювати чисельність шкідників у садах та на городах.

«Богомоли – справжні захисники садів. Їх не варто знищувати, адже вони допомагають зменшувати кількість шкідливих комах», – наголошують дослідники.

Ці комахи найчастіше відкладають яйця у вигляді захисної капсули – оотеки, з якої навесні вилупляться молоді богомоли. Спостереження за їхньою появою в міських умовах може дати нові дані про адаптацію богомолів до змін клімату та урбанізованого середовища.

Чи справді богомоли стали більш поширеними в Україні, чи це просто випадкові спостереження – залишається питанням, яке потребує подальших досліджень.

Джерело: https://obukhiv.info/news/doslidniki-obgovoriuiut-kladki-bogomoliv-prirodni-zakhisniki-sadiv-chi-novii-fenomen/