Білий дрізд і галка: наскільки розповсюджені у нас птахи-альбіноси
Джерело: Птахи України
Коли на одній з вулиць Рівного трапився такий незвичний чикотень (Turdus pilaris), я здивувався подвійно – минулої зими в тому ж дворі й неподалік нього різні спостережники бачили майже повністю білого птаха (через що й помітного).
Востаннє тоді повідомляли про нього 5.04.2023.
Можливо особина, що трапилась тепер – та сама?!Також до іншої хати в місті два роки поспіль прилітає годуватися галка (Corvus monedula) з проявами лейкізму.
На фотографіях стоять дати, з яких видно, як змінилось її оперення.
Чикотень на фото – 25.01.2024, – розповів Василь Ільчук.
Птахи сивіють так, як люди((
Галка схожа на ту що я бачив – район за “Чайкою”.
Я 1.01.2024 в Києві теж галку лейкіста спостерігала) – пишуть у коментарях.
Довідково:
Птахи-лейкісти – це птахи, які мають порушення пігментації, що призводить до появи білої або плямистої пір’я. Цей стан може бути викликаний генетичними факторами, травмами або захворюваннями.
Генетичний лейкізм є найпоширенішою причиною білої пір’я у птахів. Він може бути успадкований від батьків або виникнути в результаті мутації. Генетичний лейкізм може бути пов’язаний з іншими генетичними аномаліями, такими як глухота або сліпота.
Травматичний лейкізм може виникнути в результаті травми, яка пошкоджує пігментні клітини в шкірі. Це може статися в результаті нападу хижака, зіткнення з іншим об’єктом або інших травм.
Захворювальний лейкізм може бути викликаний захворюваннями, такими як туберкульоз, лейкемія або деякі паразитарні інфекції. Ці захворювання можуть пошкодити пігментні клітини в шкірі, що призводить до появи білої пір’я.
Птахи-лейкісти часто зустрічаються в дикій природі. Вони можуть бути здоровими і життєздатними, але вони можуть бути більш сприйнятливими до хижаків.
В Україні лейкізм зустрічається у багатьох видів птахів, включаючи солов’їв, жайворонків, ластівок і голубів.
Ось деякі приклади птахів-лейкістів:
- Білий соловей (Luscinia luscinia)
- Білий жайворонок (Alauda arvensis)
- Біла ластівка (Hirundo rustica)
- Білий голуб (Columba livia)
Птахи-лейкісти можуть бути цікавими для спостерігачів за птахами. Вони можуть бути рідкісними або навіть єдиними представниками свого виду в певній місцевості.
- Снігурі після візиту омелюхів все ж знайшли собі корм
- Маленька сова впіймала здоровенну мишу і втікала від зграї птахів
- В Україні зникають горобці: що люди не знають про цих цікавих птахів
Джерело: https://obukhiv.info/news/bilii-drizd-i-galka-naskilki-rozpovsiudzheni-u-nas-ptakhi-albinosi/