Чи варто носити на кладовище квіти, що живуть довше людей (ВІДЕО)

Чи варто носити на кладовище квіти, що живуть довше людей (ВІДЕО)

Попри заклики екологів про шкідливість таких покупок, люди часто прикрашають могили своїх близьких нев’янучим різнобарв’ям. Хоча й важко не зауважити, що такі прикраси виглядають неприродно та неестетично.

Чому ж люди досі купують штучні квіти

Багато людей роблять це за звичкою, часто не задумуючись і копіюючи поведінку інших. До того ж, вважається, що це бюджетний варіант прикрасити могилу. Крім цього, вони не займають багато місця і їх легко транспортувати.

  • Довговічність: такі квіти не в’януть і довго не втрачають свій вигляд.
  • Невибагливість: вони не потребують поливу, добрив або іншого догляду чи постійної уваги.
  • Доступність: їх можна без проблем купити просто всюди.

Насправді ж купуючи прикраси з пластику та його похідних ми купуємо сміття, яке згодом завдає шкоди довкіллю. Вони виготовляються із синтетичних пластмас, які не підлягають вторинній переробці, а термін їх розкладання становить від 100 до 500 років.

Що по забороні

Наразі не існує нормативно-правового акту, який би врегульовував використання або ж заборону використання штучних квітів. Утилізація такої «краси» і благоустрій кладовищ проводиться за рахунок місцевих бюджетів. І деякі громади в Україні вже кілька років як ухвалили рішення про заборону пластикових прикрас на кладовища. Поступово географія таких ініціатив розширюється. Приміром, цього року відповідне повідомлення з’явилось у Звягелі:

У Звягелі заборонено торгівлю та використання штучних квітів, вінків, кошиків на об’єктах благоустрою (кладовищах, меморіальних комплексах, пам’ятниках), – поінформували на сторінці відділу економічного планування та підприємницької діяльності Звягельської міськради і попросили жителів громади дбати про своє безпечне майбутнє. Не приносити на кладовища штучні пластикові квіти та вінки, а використовувати альтернативу – живі квіти, висаджені в ґрунт, багаторічні трави, сухоцвіти та свічки.

В Обухові про заборону не йдеться, проте заклик до містян дбати про майбутнє покоління та стан навколишнього середовища з’явився на сайті міськради ще у 2019 році. У відповідь на петицію з проханням заборонити продаж пластикових квітів:

На поминальні дні могили прийнято прибирати та прикрашати вінками та квітами. Останні роки найпопулярнішими є штучні квіти, виготовлені з пластику. Однак, такі “прикраси” є шкідливими як для природи так і для людей. Штучні “прикраси”, потрапляючи на сміттєзвалища, розкладатимуться протягом тривалого періоду часу.
Крім того, хімічні речовини, які виділяються при розкладанні пластику потрапляють у підземні води. В наших реаліях, штучні квіти та вінки або палять, або вивозять на сміттєвий полігон. В обох випадках — це небезпека як для людей так і для довкілля. Очевидно, що є альтернативні варіанти, які можна використовувати, щоб повністю відмовитись від штучної ритуальної атрибутики (паперові квіти, живі квіти, сухоцвіти тощо), – йдеться в повідомленні Обухівської міської ради.

Тож, будьмо свідомими

На щастя, сьогодні можна побачити все менше пластику на кладовищах Обухова, проте він все таки є. Хоча, як альтернативу, продавці нині пропонують безліч живих і непримхливих квітів на будь-який смак і гаманець. Це можуть бути квіти в горщиках, вазах чи розсадою. Часто така покупка виявляється значно дешевшою і однозначно екологічнішою за китайський пластик. Гарною альтернативою стануть багаторічні квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти.

Через військову агресію росії, екологія України зазнає значної шкоди. Тому сьогодні, як ніколи, важливо приділяти увагу екології і надавати перевагу справжньому, аби зменшити використання шкідливого штучного.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/chi-varto-nositi-na-kladovishche-kviti-shcho-zhivut-dovshe-liudei/