Для великого врожаю малина потребує ретельного догляду
Найважливішими складовими у догляді за малиною є мульчування, полив, обрізка та підживлення. А звичайно захист від шкідників. Детальніше про кожну особливіть у догляді розповідає UkrMedia, передають “Хроніки Обухова”.
Мульчування
Одна з основ у догляді за рослинами. Ділянка, яку замульчували, сприяє кращаму поливу та захисту від бур’янів.
Полив без мульчування ґрунту практично марний, волога одразу випаровується, потрібно поливати знову і знову. Під мульчею, навпаки, довго утримується необхідна рослинам волога, ґрунт не перегрівається і не пересихає, – кажуть експерти.
Окрім цього, завдяки мульчуваню не потрібно рихлити ґрунт. Це по’язано з тим, що під мульчею формуються гарні умови для життя черв’яків, які і насичують землю повітрям.
Полив
Полив, як правило, здійснюється дощуванням всієї ділянки. У сонячні дні малину поливають після 18:00.
Найбільш напружений час — липень-серпень, коли необхідно ретельно поливати город. Часто неглибокий полив-«змочування» у цьому випадку не підходить, краще поливати рідше, але ґрунтовніше. Головне, щоб волога, що надходить зверху, з’єдналася з тією, що надходить з глибоких шарів ґрунту, – радять експерти.
Маркером того, що пора захищати рослини від випаровування та терміново полити – є листя, що починає згортатись.
Обрізка
Слід зазначити, що не всі сорти малини потребують обрізки. Зокрема, сорти штамбового типу, так звані “малинові дерева”, тому що урожай формується на верхівці пагонів.
Пагони літньо-плодоносних сортів за сприятливих погодних умов вкорочують взимку до 1-1,2 м заввишки. Перезимували, здерев’янілі пагони мають бічні гілки, які відростають навесні, на яких формується урожай. Восени він поступово жовтіє і самостійно відмирає, а нові зелені стебла дерев’яніють, визначаючи врожай наступного року.
Ремонтантні сорти малини дають два врожаї за сезон — літній (червень-липень) та осінній (вересень-жовтень). Але ми вважаємо за краще вирощувати їх на однорічних пагонах. Потрібно 1 раз в кінці сезону вирізати до рівня землі і спалювати всі пагони, стебла, – йдеться в повідомлені.
Захист
Найбільше малині загрожує стеблова галиця, або, як її називають в народі – малиновий комар. Цей шкідник здатен погубити половину врожаю, бо відкладає личинки він у стеблах.
Боротьбу з галицею треба проводити щорічно, регулярно оглядаючи пагони. Гали вирізують секатором, відступивши від них на 2 см вниз і вгору, вирізану частину втечі спалюють, – радять експерти.
Підживлення
Протягом сезону добрива не потрібні, за умови внесення перегною (10-15 кг на квадратний метр) на плантації один або два рази на рік.
Якщо органічні добрива недоступні, перше внесення добрив – нітрати. Друге і наступні одне-два внесення добрив здійснюють шляхом розкидання нітроамофоски на доріжках (з розрахунку 30-40 г на квадратний метр).
Експерти радять, розкидувати мінеральні добрива по пролитому вологому ґрунту, щоб уникнути опіку молодих коренів через високу концентрацію сухої речовини.
- Може призвести до втрати квітів: головна помилка при догляді за півоніями
- Швидко і якісно: Топ-5 органічних добрив для огірків
- Особливості догляду при вирощуванні редису
- Чим підживлювати полуницю, аби ягода була велика і солодка
- Що і коли робити у червні 2023: місячний посівний календар
Джерело: https://obukhiv.info/news/dlya-velikogo-vrozhaiu-malina-potrebue-retelnogo-doglyadu/