Ентузіасти знайшли третього коника зникаючої поліської породи
Джерело: Щербаті Цуглі
Дякуємо всім, хто долучився. На жеребця зібрали всю потрібну суму і навіть трошки більше. Залишок, щоб бути чесними передамо на потреби армії.Збір закрито!) – розповіли ентузіасти.
***
СУТЬ ПРОБЛЕМИ
- Чи існують в світі замкнуті малі популяції крупних тварин? Існують, і вони стабільні. Але тут є одне але… Ми застали ці малі сталі системи такими, як вони є на даний момент і не знаємо які вони були до того, як були ізольовані. Наприклад популяція мамонтів, що мігрувала засвідступаючим льодовиком і опинилася замкнутою на острові. Хоч вона і проіснувала ще 10 тисяч років і дожила до часів Ісуса, проте їх зріст був в рази менший,через обмеженість кормів. Але все ж вони існували і зникли, за одним з припущень, по вині людей, що дістались туди з часом.
- Ще одним відомим прикладом є відновлення коней Пржевальського – коли людство вирішило не дати зникнути цим коням, то в дикій природі їх вже не існувало, а залишилось лише 11 кобил в зоопарках. Жеребця ж не було. Тому вирішили взяти для відновлення домашнього коня. Тут був прихований плюс, бо в коня Пржевальського на одну хромосому більше ніж в інших коней, але вони можуть схрещуватись, а от їхні діти в першому поколінні так звані гібриди, проте потім все ж кількість хромосом своє бере, і завдяки цьому вдалось виділити в популяції саме потрібних особин.
- Так от, щоб зберегти популяцію тварин в їх природньому вигляді і величині (здоров’ї, тощо) потрібно мати міцний старт, тобто максимум не споріднених між собою особин. Тоді розмаїтість генетичного матеріалу дасть можливість підтримувати популяцію в стабільно здорових рамках.
- Так от, в нас з цим є деякі проблеми – ми маємо на початках абсолютно не споріднених кобил, але, лише двох жеребців, які не є родичами. І це є достатнім для відтворення базового поголів’я. Але знов є але … Ми маємо гарний запас генетики по жіночій лінії, а от по лінії жеребців в нас буде лише два “архетипи”. Щоб цього уникнути бажано влити ще кількох жеребців в популяцію. Але їх майже не залишилось.
Але маже це ще не вирок. Завдяки природній ізольованості поліського краю, нетрі боліт і лісів часом підкидають сюрпризи. І ось цей жеребець якраз і є цим приємним сюрпризом, – додали ентузіасти.
- Бренді з лохини – смак північної Київщини
- Найкраща медоварня Київщини запрошує на “солодкі” гастро-екскурсії
- Від Київщини до США: життя і шляхи легендарних кравців
Джерело: https://obukhiv.info/news/entuziasti-znaishli-tretogo-konika-znikaiuchoi-poliskoi-porodi/