Фотопастка зафіксувала на півночі Київщини фантастичну для наших країв тварину
Джерело: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник
На цьому тижні співробітники наукового відділу ЧРЕБЗ перевіряли мережі фотомоніторингу великих ссавців.
Завдяки фотопасткам, ми змогли в цьому році задокументувати на теренах Заповідника присутність бурого ведмедя – вид, який вже фіксували у 2020 та 2022 роках.
Отримана інформація вказує, що, попри негаразди воєнного часу, найбільший хижак Європи не покинув Чорнобильський заповідник, а почувається тут, ніби вдома, – розповіли працівники заповідника.
Деталі:
- Спостереження за слідами ведмедя, що регулярно реєструвались протягом останніх місяців співробітниками відділень природоохоронної науки під час патрулювання території, тепер підкріплені чіткими фотодоказами. За оцінками експертів, фотографії свідчать про дорослого самця.
- Минуло півтора року, коли Заповідник почав відновлювати свою діяльність після окупації в ньому відбудували інфраструктуру охорони та дослідження, виходячи з умов сьогодення.
- І такі свідчення з фотопасток – пряме підтвердження, що Заповідник діє, зберігаючи природні комплекси й рідкісні, особливо цінні для нас, види.
Фото: з фотопасток Чорнобильського заповідника та фахівців Опачицького та Куповатського ПНДВ.
Довідково:
Ведмі́дь бу́рий (Ursus arctos) — вид хижих ссавців родини ведме́девих (Ursidae). Цей звір є найбільш знаним видом своєї родини, одним з найбільших наземних хижаків у світі та найбільшим хижаком фауни України.