Голова Укренерго знайшов плюси у знищенні Трипільської ТЕС

Голова Укренерго знайшов плюси у знищенні Трипільської ТЕС

Перші з тих електростанцій, які постраждали внаслідок російської агресії між 22 березня та 11 квітня, були збудовані та введені в експлуатацію між 1959 та 1977 роками.

Вони всі побудовані дуже давно, за старими технологіями. В ній все суперечить сьогоднішньому сучасному технологічному стану, — підкреслює в інтерв’ю NV голова Укренерго Володимир Кудрицький.

Знищено до 80% теплогенерації та до 35% гідрогенерації України. Проте посадовець сподівається, що це російське нещастя здатне перетворитися на українське щастя.

До початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну 24 лютого 2022 року, було реконструйовано близько 20% енергоблоків теплових станцій. Але навіть за цих умов, тоді так і не вдалося значно поліпшити екологічні показників роботи станцій, а їх маневрові характеристики недостатні для сучасних потреб Об’єднаної енергетичної системи України.

Тобто нам зараз вибивають найбільш неефективну і найдорожчу генерацію, — підкреслив очільник Укренерго.

Крім цього, з початку російсько-української війни в 2014 році майже всі шахти України, де видобувалося вугілля опинилися на тимчасово неконтрольованих територіях. Це спричинило критичний дефіцит антрацитового вугілля. І Україна змушена імпортувати його з країн від Південної Африки до Північної Америки.

Восени 2021 року ситуацію з запасами вугілля на складах ТЕС Укренерго назвала критичною – на складах ТЕС знаходиться у 2,3 рази менше вугілля, ніж має бути.

В листопаді того ж року, під час міжнародної кліматичної конференції у Ґлазґо, Україна приєдналася до коаліції Powering Past Coal Alliance. Це об’єднання національних урядів, бізнесів та організацій, що виступають за відмову від вугільної генерації та перехід на відновлювані джерела енергії.

І Україна зобов’язалася до 2035 року повністю відмовитися від вугільної генерації на державних електростанціях.

У виданні зазначають, що для переходу із застарілих технологій до інноваційної відновлювальної енергетики слід залучити від $12 млрд до $ 17 млрд. Це чималі гроші навіть для мирних часів. Тим більш для часів воєнних.

Значить, нам треба зараз змобілізувати ту підтримку міжнародну, яка в нас є, для того, щоб залучити якомога більше приватних інвестицій в Україну і побудувати нову генерацію, замість того вугілля, яке ми втрачаємо. Зараз такий момент, коли ми будемо змушені це зробити, — підсумував Кудрицький в інтерв’ю NV.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/golova-ukrenergo-znaishov-pliusi-u-znishchenni-tripilskoi-tes/