Хто найзнаменитіший олень України і чому саме він: історія
Джерело: ДП “Ліси України”
Інженер з охорони та захисту лісу філії «Висоцьке лісове господарство» ДП «Ліси України» Руслан Христюк тоді працював на посаді районного мисливствознавця. Вирішив зламати стереотипи – у тоді ще лісгоспі створили вольєр та заселити оленів шляхетних. До того олені ніколи не мешкали на цій території.
Закупили 13 вагітних самок – в Умані. Заселили. Допомали в усьому лісівникам небайдужі місцеві мисливці. Спільними зусиллями все вдалолся.
Але пішло не зовсім по плану. Приплоду того сезону так і не дочекалися. Тоді рівненські єгері звернулися до колег із Волині, де над вольєним розведенням оленів давно працюють професійно. Тут і придбали самця, якого назвали Борька, – розповіли лісівники.
- Вже наступного року 9 із 13 самок дали потомство. Ще за рік – знову 12 голів. Загалом у вольєрі вже жило 33 особини.
- До вольєра почали підходи дикі олені – тварини живуть стадами, добре відчувають своїх.
- Оленів уже планували випускати на волю. Попередньо для цього створили всі необхідні умови – засіяли кормові поля, встановили солонці, зробили для тварин «бані».
Процес випуску пришвидшила не надто приємна подія.
Коли Руслан Петрович вчергове приїхав з кормами до вольєра, Борька прибіг до машини. Було помітно, що тварина стривожена.
У вольєрі виявили сліди вовка.
І перші втрати. Це була вагітна самка Даша. Вона мала поранення на лапці і тому нешвидко бігала.
Тварин випустили з вольєра – так їм легше рятуватися від хижаків, – зауважили вони.
Олені оселилися неподалік – спрацювало те, що довкола для їх комфортного проживання були всі умови.
Зараз у місцевих лісах мешкає більше 120 оленів шляхетних. Ймовірно, навіть більше, адже ще не порахували цьогорічний приплід. Очікується ще мінімум 30-40 голів.
Борька тоді теж пішов на волю. І до вольєра близько не повертався. А через 9 місяців прийшов у двір заміської дачі свого господаря, від якої Руслан Петрович підвозив тваринам корми. А ще через три дні прийшов у двір, де лісівник постійно мешкає – в центр Зарічного.
Руслан Петрович сам не розуміє, як олень знайшов його дім.
Ну а далі Борька став зіркою соцмереж, інтернет-видань та телебачення. Має вже кличку Зірочка – таку йому дали місцеві діти, які дуже люблять тварину. І олень їх не менше любить.
Але лісівник постійно наголошує та просить усіх не робити при оленю різких рухів. Тварина має власні інстинкти і може вдарити несвідомо.
***
Зараз Борька живе прямо в центрі міста Зарічне. Ходить вулицями, навіть у супермаркет, спить під місцевими ялинками на центральній площі. Грається з людьми, собаками. Він став місцевою туристичною родзинкою. Побачити Борьку приїздять навіть із сусідніх областей. Фото в соцмережах набирає мільйони переглядів.
А вже скоро повернеться до лісу – коли розпочинається рев оленя. Там скине роги. І до лютого в Зарічне не повернеться.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- На Київщині викинули на смітник клітки з живими тваринами: що сталося
- Лісник врятував сироту: ще трошки і його б загризли собаки
- На Київщині невідомі викинули до вуличного туалету цуценят: що сталося потім
- “Майже анаконда”: на легендарному українському острові помітили “водяного монстра”
- У відкритому степу помітили нетипових мешканців: що вони там роблять
Джерело: https://obukhiv.info/news/khto-naiznamenitishii-olen-ukraini-i-chomu-same-vin-istoriya/