МАКСИМ ЄЛЬСЬКИЙ: мрію про перемогу України у війні, а Обухова – у спорті!

МАКСИМ ЄЛЬСЬКИЙ: Україні – перемог на фронті, Обухову – на спортивних аренах!

Коли Ви почали займатися пауерліфтингом і чому?

З семи років почав займатись боксом. В дитинстві я був худий, не міг набрати вагу. Мені не подобалось як я виглядаю, хотів бути міцним. Але зайняття боксом не дало бажаного результату, тому з 13 років я почав займатись пауерліфтингом. Моїми першими тренерами були Руслан і Богдан Мишки і я практично відразу почав рухатись до своєї мети. І займаюсь вже майже 25 років.

МАКСИМ ЄЛЬСЬКИЙ: мрію про перемогу України у війні, а Обухова - у спорті!

Які результати і досягнення в спорті, які маєте спортивні звання?

Як професіонал я почав виступати досить пізно. До цього були місцеві змагання чи районні. В професійній лізі я почав виступати в UPC (Ukrainian Powerlifting Committee) і по сьогодні день виступаю. Це ліга найрейтинговіша, одна з наймасовіших в Україні. Багато відомих спортсменів виступає саме за цю лігу.

На Чемпіонаті України я вперше виступив 2015 році. Дуже довго готувався. Тренував мене Яковлєв Євгеній і при власній вазі 88,6 кілограм, я жав штангу вагою 180 кілограм. За нормативами федерації UPC перевиконав норматив майстра спорту України. Це була моя мета, я їхав на змагання отримати це звання.

Це був старт. Наступні змагання – подолав вагу 190 кілограм. В тому ж 2015 році в Україні проходив Чемпіонат Світу Global Powerlifting Alliance. На цих змаганнях я жав 197,5 кілограм. Я набирав оберти, була мета жати 200. На Чемпіонаті Європи вже було 205 кілограм. В грудні 2021 році на кубку України мій кращий результат – 242,5 кілограма. Була мета 250 на весну, почав готуватись, але війна все змінила.
Зараз багато часу приділяю роботі, тренування зменшились, тому на останніх змаганнях цього року жав 210 кілограм. Це достойний результат, але я не в тій формі як хотілось би.

Кілька років підряд був організатором і проводив змагання з пауерліфтингу в Обухові.

МАКСИМ ЄЛЬСЬКИЙ: мрію про перемогу України у війні, а Обухова - у спорті!

Що Ви отримали від пауерліфтингу?

Пауерліфтинг дав мені багато. Загартованість, стресостійкість. Я натренував силу волі: є мета і треба докладати неймовірно багато зусиль для її досягнення, чимось пожертвувати заради неї.

Ви ще й тренер і окрім персональних тренувань готуєте спортсменів до різноманітних турнірів з пауерліфтингу. Розкажіть про успіхи своїх учнів.

Мої учні ще юніори, але вже мають досягнення. Марк Волощук, йому в травні буде 15 років, ось на Чемпіонаті України з пауерліфтингу UPC 2023 зайняв перше місце. Виступав в триборстві, зібрав загалом понад 500 кілограм. Для тінейджера це гарний результат. Він має бажання займатись, прогресує. А я радий, що можу передавати свій досвід. Курую Германівський клуб «Самсон», його започаткував Микола Матвієнко, він зараз служить в ЗСУ і його справу продовжує Марина Матвієнко. А я там періодично проводжу тренування. Час від часу треную деяких спортсменів в клубі «Аякс». В «F1» до мене ходять спортсмени на тренування.

Це травматичний вид спорту і які найчастіші травми?

Так, травматичний. Найчастіші травми – розтягнення чи надриви зв’язок, сухожилля. Але це, якщо займатись неправильно: не розминатись, не робити розтяжку, не слухати тренера.

Багато жінок займається пауерліфтингом?

Так, чимало. І займаються і приймають участь у змаганнях. Ось, наприклад, Коваленко Віра з клубу «Аякс» виступала на Чемпіонаті 2023.

Чим підготовка пауерліфтера відрізняється від тренування бодібілдера?

В бодібілдингу, в першу чергу, оцінюється зовнішній вигляд спортсмена. Все має бути пропорційно, рельєф, м’язи. В пауерліфтингу на першому місці стоїть сила. Пауерліфтери більш потужні. Тому, це різні тренування, харчування, різний підхід.

Часто спортсмени починають з пауерліфтинга, і коли вже організм каже – досить, переходять в бодібілдінг. Тому, що там більше повторів, менша вага. В пауерліфтингу навпаки: менше повторів, а вага більша.

Чим займаєтесь крім пауерліфтингу?

Працюю начальником відділу молоді, фізичної культури та спорту Обухівської міської ради. Прийшов на цю посаду з метою розвивати спорт в громаді. Планую провести по максимуму всі спортивні заходи, які є в календарному плані. Це ті заходи, з різних видів спорту, які просять провести обухівські колеги-спортсмени. Маю на меті, з часом, забезпечити необхідним інвентарем. На жаль, зараз 590 Постанова не все дозволяє проплатити, але сподіваюсь зможемо реалізувати те, що закладено в міську програму.

Також є членом ДФТГ, маю медичну освіту, закінчив Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, я лікар-провізор. Паралельно закінчив військово-медичну академію при академії збройних сил України. Маю досвід, відповідну освіту, знання і залюбки ділюся ними з побратимами, проводжу заняття з тактичної медицини для особового складу добровольчого формування.

Як фармацевт допомагаю з медикаментами для фронту. Часто звертаються з проханням забезпечити бойових медиків інвентарем чи медикаментами. Або пораненим бійцям в госпіталь потрібні ліки. Збираємо спільно з побратимами з ДФТГ, формуємо, надсилаю посилки з необхідним. Неодноразово їздили з гуманітарними місіями в деокуповані міста. В Ізюм, Куп’янськ, Чугуїв. Також Бахмут, Констянтинівка. Возили продуктові набори і медикаменти. Робимо все, що просять. Все, що в наших силах.

МАКСИМ ЄЛЬСЬКИЙ: мрію про перемогу України у війні, а Обухова - у спорті!

Який вид спорту найпопулярніший в Обухові?

Найбільше у нас футболістів – три дитячі команди і ще є й дорослі. Таеквон-до багато спортсменів займається, зендокай карате-до, бокс, кікбоксинг. Волейбол дорослий і дитячий.

Побажання на адресу Обухова і України

В першу чергу – Перемоги над ворогом! Перемог на спортивних аренах, на міжнародних спортивних аренах. Таких досягнень, щоб про нас знали повсюди, що ми сильна, достойна нація.

Розвивати спорт, вести пропаганду здорового способу життя, щоб спортсменів цінували і поважали.

МАКСИМ ЄЛЬСЬКИЙ: мрію про перемогу України у війні, а Обухова - у спорті!

Джерело: https://obukhiv.info/news/maksim-elskii-ukraini-peremog-na-fronti-obukhovu-na-sportivnikh-arenakh/