Не викидайте старі кущі смородини – їх можна освіжити
Про це інформує Ukr.Media, передають “Хроніки Обухова”.
Однак варто пам’ятати, що омолодити кущі смородини повністю не можливо. Так як і не слід це робити постійно – не більше ніж три роки поспіль.
У перший рік омолодження смородини потрібно вибрати найстаріші стволи та гілки у чагарника (їх можна позначити стрічками). Після чого кущ потрібно обрізати, залишивши 3 молоді та сильні пагони.
Усю слабку поросль слід забрати. Стовбури та гілки потрібно зрізати до самої основи, – пояснили фахівці.
На другий рік процедуру потрібно повторити та вирізати третину гілок, помічених минулого року стрічками. Принцип залишається не змінним: залишати потрібно сильні гілки, які здатні принести гарний врожай.
На третій рік потрібно позбутись усіх помічених стрічками гілок і стволі. Залишаються лише 3 пагони на кущі.
При цьому, якщо ви виявляєте, що в центрі куща росте квола і слабка поросль, її необхідно видалити. Зрізати гілки потрібно там, де вони прикріплені, не залишаючи пеньків. Далі потрібно оглянути всі гілки, що залишилися, і переконатися, що вони почнуть плодоносити і ягоди стануть рости по всьому стебла до самого верху. Якщо плодових бруньок на верху немає, то видаляють гілку, – додали знавці.
Зазначається, що основною причиною старіння кущі смородини є поганий догляд: старі гілки не дають розвиватись новим пагонам та дають неякісний врожай. Саме тому фахівці рекомендують проводити санітарну обрізку щороку. Крім цього обрізка допомагає уникнути розвитку різних захворювань й нашестя шкідників.
- Перед зимою землю потрібно підживити: ТОП найдієвіших добрив
- Фахівці назвали перевірене добриво, яке захистить яблуні від захворювань
- Опале листя та зрізані бур’яни шкодять городу
- Що робити після плодоношення черешні: обов’язковий догляд восени
- Від чого залежить термін дозрівання моркви та коли збирати врожай
Джерело: https://obukhiv.info/news/ne-vikidaite-stari-kushchi-smorodini-ikh-mozhna-osvizhiti/