Несправедлива екологія: багаті і бідні помиляються щодо своєї участі у зміні клімату
Джерело: phys.org
Міжнародна група дослідників з Копенгагенської бізнес-школи, Університету Базеля та Кембриджського університету опитала 4000 людей з Данії, Індії, Нігерії та Сполучених Штатів, щоб з’ясувати їхнє уявлення про нерівність у вуглецевих слідах — загальній кількості парникових газів, вироблених в результаті діяльності людини — у своїх країнах.
Хоча добре відомо, що існує значна різниця між вуглецевими слідами найбагатших та найбідніших, було незрозуміло, наскільки люди усвідомлюють цю нерівність. Чотири обрані для дослідження країни відрізняються за рівнем багатства, способом життя та культурою. Учасники дослідження також відрізнялися за рівнем особистого доходу, причому половина з них належала до 10% найзаможніших у своїй країні.
Більшість учасників у всіх чотирьох країнах переоцінили середній вуглецевий слід для найбідших 50% населення і недооцінили сліди для найбагатших 10% і 1%.
Цікаво, що учасники, які належали до 10% найбагатших, були більш схильні підтримувати певні політики щодо клімату, такі як підвищення цін на електроенергію під час пікових періодів, оподаткування споживання червоного м’яса або субсидування технологій видалення вуглекислого газу, таких як його захоплення і зберігання.
Дослідники вважають, що це може відображати вищий рівень освіти серед заможних людей, їхню більшу здатність приймати цінові політики або ж схильність до технологічних рішень кліматичної кризи. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Climate Change.
Хоча концепція особистого вуглецевого сліду використовується понад 40 років, вона стала широко популярною у середині 2000-х років завдяки масштабній рекламній кампанії нафтової компанії BP, яка закликала людей визначити та зменшити свій вуглецевий слід.
“Є групи, які хотіли б перекласти відповідальність за зменшення викидів вуглецю з корпорацій на окремих осіб, що є проблематичним,” — зазначив співавтор дослідження доктор Раміт Дебнат, доцент і науковий співробітник Кембриджського університету. “Однак особисті вуглецеві сліди можуть ілюструвати глибоку нерівність як між країнами, так і всередині них, допомагаючи людям знаходити шляхи до більш екологічного способу життя.”
Попередні дослідження показали, що існує багато неправильних уявлень про те, як певна поведінка впливає на індивідуальний вуглецевий слід. Наприклад, переробка відходів, вимикання світла при виході з кімнати та уникання пластикової упаковки — це дії з меншим впливом, які зазвичай переоцінюються з точки зору зменшення вуглецевого сліду. У той же час вплив таких дій, як споживання червоного м’яса, опалення та охолодження будинків і авіаперельоти, зазвичай недооцінюється.
Дослідження показало, що учасники, які недооцінювали нерівність у вуглецевих слідах, зазвичай менше підтримували політики щодо боротьби зі зміною клімату. При цьому індійські учасники, які належать до 10% найзаможніших, виявилися більш схильними підтримувати такі політики, що може відображати їхній вищий рівень освіти та більше ресурсів.
Після ознайомлення з реальною ситуацією щодо нерівності у вуглецевих слідах більшість учасників визнали її дещо несправедливою. Цікаво, що учасники з 10% найбагатших у цілому вважали цю нерівність більш справедливою, ніж решта населення, за винятком індійців. “Це може бути пов’язано з тим, що вони намагаються виправдати свій більший вуглецевий слід,” — зазначив Дебнат.
Дослідники підкреслюють необхідність подальшої роботи, щоб знайти найкращі способи сприяння справедливості в кліматичних діях у різних країнах, культурах та громадах.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Забруднення Сейму і Десни: чи є загроза водопостачанню в Обухові
- На болоті під Києвом знайшли низку рідкісних рослин
- Кліматичні зміни скоротили населення Європи в льодовиковий період, показує дослідження
- Ставкам Обухівської громади роздадуть паспорти
- В Обухівській багатоповерхівці помітили павука, що їсть колорадських жуків