Нетипове поєднання: у Переяславській церкві знаходиться музей космосу
Про це повідомляють “Хроніки Обухова” з посиланням на “Телеграф“.
Музей розміщено у приміщені старої дерев’яної церкви у Переяславі. Через специфіку обраної будівлі музей має назву Музей космосу імені Святої Параскеви П’ятниці.
Старовинна дерев’яна церква святої Параскеви П’ятниці всередині замість вівтаря має космічний модуль. На стінах висять постери з космонавтом Юрієм Гагаріним, а зі стелі звисає його тренувальний парашут, – сказано в повідомленні.
Сама церква побудована у 1891 році в селі В’юнище Переяславського повіту. Там будівля простояла 80 років, аж до початку будівницва Канівського водосховища. Тому на початку 70-х було прийнято рішення перенести церкву на іншу ділянку.
Проте радянська влада негативно ставилась до релігії і вирішила розмістити в архітектурному приміщенні музей. Рішення про створення музею космосу обумовлено бажанням популярисувати радянську астронавтику. Хоча, варто зазначити, що “космічний ажіотаж” і без того зберігався після першого польоту Юрія Гагаріна у відкритий космос.
Загалом, експозиція музею складається з понад 450 експонатів.
Центральне місце в ній займає перший в Україні маятник Фуко, також є макети першого штучного супутника Землі, автоматичного апарата “Луноход-1”, орбітального відсіку космічного корабля “Союз”, ракетного двигуна РД-219, стартового майданчика космодрому “Байконур”, супутники, призначені для вивчення космічного простору, декілька типів скафандрів, крісло-ложемент, особисті речі космонавтів, – додають журналісти.
Також у музеї розміщено обладнання, яке використовувалось для підтримки зв’язку з космонавтами та проведення досліджень у космосі. А під склом можна розгледіти тюбики з їжею: борщем, сосисками, м’ясними консервами та кавою.
- Покровська церква у селищі Кожанка – дерев’яний шедевр Київщини
- Роботи Бенксі у Бородянці закрили захисним склом
- Обухівські церкви початку 20 століття у спогадах М. Новицької
Джерело: https://obukhiv.info/news/netipove-poednannya-u-pereyaslavskii-tcerkvi-znakhoditsya-muzei-kosmosu/