Ніхто не забутий: делегація вшанувала пам’ять одного з найвідоміших українських істориків

Ніхто не забутий: делегація вшанувала пам'ять одного з найвідоміших українських істориків

Джерело: КЗ КОР Ржищівський археолого-краєзнавчий музей

Деталі:

  • Вікентій (Честослав) Вячеславович Хвойка прославився відкриттям Трипільської культури і відіграв велику роль у заснуванні в 1899 році Київського музею старожитностей та мистецтв – тепер це Національний музей історії України.
  • Він був першим хранителем його археологічного відділу.
  • Відкриття біля сіл Трипілля, Халеп’я, Верем’я, Жуківці,Щербанівка на Київщині підтвердили припущення В. В. Хвойки: в Україні відкрито нову неолітичну культуру, про що він оголосив у 1899 році на XI археологічному з’їзді в Києві.
  • Власне назва ―трипільська культура з’явилася у праці Вікентія Хвойки про розкопки поселень 1901 року біля міст Канева та Ржищева на Київщині.

Ніхто не забутий: делегація вшанувала пам'ять одного з найвідоміших українських істориків

Довідково:

  • Хво́йка Віке́нтій В’ячесла́вович (чеськ. Čeněk Chvojka; 9 [21] лютого 1850, Семин, Королівство Богемія, Австрійська імперія — 20 жовтня [2 листопада] 1914, Київ, Київська губернія, Російська імперія) — український археолог, педагог чеського походження. Досліджував Трипільську, Черняхівську та Зарубинецьку культури.
  • Трипі́льська культу́ра, також Трипілля, культу́ра Кукуте́нь (рум. Cultura Cucuteni), культурна спільність Трипі́лля-Кукуте́нь — археологічна культура часів неоліту і раннього енеоліту, українська назва якої походить від назви села Трипілля на Київщині, а румунська від назви румунського села Кукутень, де наприкінці XIX століття були незалежно відкриті перші археологічні знахідки артефактів цієї культури. На території сучасної України Трипільська культура була відкрита українським археологом чеського походження Вікентієм В’ячеславовичем Хвойкою.

Ніхто не забутий: делегація вшанувала пам'ять одного з найвідоміших українських істориків

Джерело: https://obukhiv.info/news/nikhto-ne-zabutii-delegatciya-vshanuvala-pamyat-odnogo-z-naividomishikh-ukrainskikh-istorikiv/