Обухів 2100 року: спекулятивний погляд на перспективи трансформації “хтонічного тіла” долини

Обухів 2100 року: спекулятивний погляд на перспективи трансформації "хтонічного тіла" долини

Перше, що кидається в очі це рельєф. Не 100%, але подібний до обухівського, оскільки складається з вузької смужки заплави і штучно терасованих мисів над нею.
Друге – це суцільні виноградники, туристи і юнеско.

ВОДИ НЕ БУДЕ? ( чит. http://surl.li/ofydmk )
Я дивлюся на них і продовжую рефлексувати на тему зміни клімату. Очевидно, що ще за нашого життя Обухів побачить проблеми з водою, а Обухівщина розглядатиме перспективи поливного землеробства, котре залишиться в статусі “ризикованого”, але з іншими параметрами.

СТЕП COME BACK ( чит. http://surl.li/ghtfgc )
Відтак, питання коли обухівський ландшафт зміниться з типового для північного лісостепу, на можливо, степовий – горизонт 1, макс. 2-х поколінь.

Зміни стосуватимуться не лише лісів, котрі уціліють лише по берегам крупних рік, але і с/г продукції, чий асортимент, безумовно, зміниться.

ЩО ЇСТИ (чит. http://surl.li/hlxval )
І тут, ймовірно, почнеться, найцікавіше. Бо, з одного боку, йтиметься про пошук 1. або вологи (поливне господарство), або 2. рослин, котрі не потрібують її.
Приміром, винограду, здатного змінити не лише ландшафт, але і культуру споживання, харчування тощо в регіоні.

ЧОРНОЗЕМ ЯК ПИТАННЯ
Є тільки єдна прублємка. Попри виснаження і тд у нас все-таки до цих пір чорнозем. Слабогумусний (30-50 см і лес (глина), але чудовий для вирощування однорічних рослин, котрі залежать від фотосинтеза більше, ніж вологи (пшениця, кукурудза, соя).

А відтак, допоки світовий ринок потребуватиме зерна і біопалива, батат, ямс, виноград і хто зна – оливки, ця ознака ідеального клімату, у нас масово не культивуватимуться.
Втім, вже зараз довкола Обухова є кілька хороших плантацій лохини (закрита екосистема, поливна) і виноградників.
***
НА ФОТО: альтернативно-історичний долина річки Кобрина (Обухів) 2100 року, чиї кліматичні параметри не дозволяють плекати характерні для 19-20 століття фруктові сади і овочі помірного клімату.
***
ПИТАННЯ: чи є цікаві виноградарі (винороби) в Обухові і інформація про виноградники на Яблуневовому, котрі ніби були там до появи тваринницького комплексу в середині 20 ст?

Обухів 2100 року: спекулятивний погляд на перспективи трансформації "хтонічного тіла" долини

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/obukhiv-2100-roku-spekulyativnii-poglyad-na-perspektivi-transformatcii-khtonichnogo-tila-dolini/