Обухів чи не Обухів? От у чому питання
Завдяки наводці Alexander Gerzhan познайомився з підбіркою світлин by Ievgen Dmy.
Фоточки, котрі, як я розумію, зараз фізично знаходяться на Території Зла, можуть стосуватися властиво Південної Київщини.
Деякі з них просто фантастичні і дуже нагадують питомо обухівські пейзажі.
Пагорби, гончарі, шовківництво і млини – маркери Обухівщини сторічної давнини. Втім, для чистоти експерименту відзначу, що, попри моє бажання натягнути сову на глобус (Обухів на фото) подібні пейзажі характерні для Київського плато, в цілому. А відтак і на світлинах може бути все, що завгодно, від Києва до Букрина і Трахтемирова.
Єдине, що так чи інакше вдалося атрибутувати це світлину, на котрій зображена вже зруйнована Веденська церква у Трипіллі. Дві інші фоти згідно з Максим Квітницький та Костянтин Мадзяновський не вона.
Відтак, станом йдеться про спроби атрибуції світлин, з архівом котрих ви можете ознайомитися за посиланням http://surl.li/clbkj
Ситуація з церквою більш-менш зрозуміла (що не виключає ймовірності того, що дві інші фоти стосуються 2 інших також трипільських церков. Але, доказів цього немає).
Подивитися на горшки я попросив Олекса Правдич, а вишивку – Ольга Стахів.
Безумовно, правильна атрибуція це завжди важко. Без домислів, фантазій і міфологізування. Втім, і безумно цікава. Адже атрибуція це головний інструмент дослідника. Принаймні, один з них.
Насамкінець додаю ті фоти, що підписані як обухівські, а відтак і визначені в своєму територіальному статусі.
- Весілля в селі Трипілля.1920-ті рр. Фотографія із сімейного архіву Миколи Максимовича Терпила.
- Оксана Луківна Івженко з дочкою Вірою. Село Нещерів 1939 р.
- Київщина, с. Підгірці 1940 р. (Обухівський р-н.)
- Наречена та сваха в весільному вбранні. Київщина, Трипілля.
Джерело: https://obukhiv.info/news/obukhiv-chi-ne-obukhiv-ot-u-chomu-pitannya/