Обухівська майстриня виготовляє реконструкції старовинних ляльок з усієї України (фото)
В планах майстрині зробити колекцію відтворених давніх ляльок, які будуть цікавим доповненням до наступної персональної виставки.
Розповіла Вікторія у фейсбук-спільноті АВТОРСЬКА ЛЯЛЬКА-МОТАНКА
Я раніше не дуже захоплювалась реконструкцією старовинних ляльок, хотілось творити щось своє, але в традиціях. Не шию ляльок і їх костюми – це принципово, – розповіла майстриня.
І додала, що виключенням стала германівська лялька, адже вона з Обухівщини, рідного краю Вікторії.
І от, після двадцяти років лялькарства, захотілось повернутись до першоджерел. Виявилось, це дуже цікаво створювати реплики давніх ляльок, авторські інтерпретації, це справді дуже захоплююче і корисно. Наприклад, більш простенькі можна на майстер-класах робити, знайомлюючи з традиціями та культурою України, – продовжила розповідь Вікторія.
Лялькарка зазначає, що це справа не проста, адже потрібно відшукати необхідний матеріал, ретельно виміряти елементи одягу, пропорції статури, ознайомитись (або нагадати собі) історію походження ляльки. Проте, це цікавий досвід і вже є перші результати. Це реконструкція ляльки з книги “Народні ляльки” Інни Шипілової. Лялька з села Котловина Ренійського району Одеської області. Скручена гагаузька лялька, особливість виготовлення,це те,що робиться без нитки, цілком з тканини і має архаїчну форму.
Реконструкція вузлової ляльки “Княгиня і дружка”. Київска область Обухівський район с.Германівка, авторка Кіра Кононенко. Початок роботи.
Крім цього, майстриня експерименує і створила ляльку для гри зі старої спідниці. Висота її 30 см, не шита, зроблена без голки.
Гарна ляля! Такий проникливий погляд!
Яке миле створіння, чудова іграшка.
Щоб там не казали, впевнена, що такою милотою дітки б залюбки гралися, – коментують поціновувачі.