Один із природніх символів України зникає: хто в цьому винен
Джерело: Тваринний світ України
Пісня соловейка – це не просто щебетання, а справжня симфонія. Вона складається з колін і строф, а деякі майстри можуть видавати до 12 різних колін, – розповів Viktor Kostenko.
- Молоді соловейки навчаються співати у старших птахів. Їхні імітаторські здібності такі сильні, що пташеня, вирощене в неволі, не зможе співати, а лише видавати тріскотіння.
- У 19 столітті в Київській губернії соловейки були справжнім скарбом. Цінувалися птахи, які могли співати на 12 колін – їх продавали за дуже високі суми, до 2 тисяч срібних рублів (що еквівалентно 10 тисячам доларів у сучасному розумінні). Їх тримали як у багатих будинках, так і в ресторанах, де люди збиралися, щоб послухати їхні чарівні трелі.
- На жаль, сьогодні почути соловейка, який співає на 12 колін, практично неможливо. Добрими співаками зараз вважаються ті, що співають на 7-8 колін.
Кількість соловейків в Україні стрімко скорочується, і головною причиною цього є бродячі коти та коти на самовигулі.
Соловейки гніздяться на землі, роблячи їх легкою здобиччю для котів, які знищують і самиць, і пташенят, – зауважив він.
Довідково:
Щоб зберегти цю чудову птаху для майбутніх поколінь, необхідно вживати заходів щодо обмеження пересування котів. У розвинених європейських країнах, наприклад, у Великобританії, за випуск кота на самовигул передбачено штраф 700 фунтів, а за повторне порушення – вилучення тварини.
Солов’їна пісня – це справжній скарб нашої природи, і ми, ймовірно, є останнім поколінням, яке має можливість її почути.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Яскрава, але побачити важко: яку пташку помітили у Києві
- У них як у людей теж “болить голова”: хто це і чому
- Ця дивовижна пташка може з’їсти до 250 бджіл за день
- Який український птах ідеально пристосований для ловлі риби у воді
- “Птичку жалко”: на Київщині патруль врятував 2-х пуцьвірінків
Джерело: https://obukhiv.info/news/odin-iz-prirodnikh-simvoliv-ukraini-znikae-khto-v-tcomu-vinen/