Осетровий місяць: в Обухові спостерігали рідкісне астрономічне явище
Місяць максимально наблизився до Землі, тож виглядав яскравішим і більшим, ніж зазвичай.
Про це повідомляє NASA.
Осетрова повня отримала свою назву від індіанців Північної Америки. У племен, які мешкали на берегах Великих озер, серпень вважався найвдалішим часом для лову осетра. Також повний Місяць у серпні був початком сезону збору врожаю, тому його називали Кукурудзяним, Зерновим і Рисовим.
Нинішнє астрономічне явище об’єднує дві події: Супермісяць і Блакитний місяць. Супермісяць виникає, коли повний місяць збігається з найближчим до Землі моментом його орбіти, що робить Місяць більшим і яскравішим, ніж зазвичай.
Блакитного місяця існують два типи: це може бути друга повня в місяці або ж третій з чотирьох повних місяців в одному астрономічному сезоні. Після дня літнього сонцестояння 20 червня повні були 22 червня і 21 липня. Осетровий місяць 19 серпня і наступна за ним повня 18 вересня, відбудуться перед днем осіннього рівнодення 22 вересня.
Сезонні Блакитні Місяці відбуваються раз на 2,5-3 роки.
Є ще календарний Блакитний Місяць – це коли в календарному місяці відбувається дві повні, то другий Місяць називається Блакитним. Календарні Блакитні Місяці трапляються досить часто.
Поєднання Блакитного і Супермісяця досить рідкісне і прогнозують, що наступні Суперблакитні повні можна буде побачити в січні та березні 2037 року.
Назва “Блакитний Місяць” не означає реальний колір супутника – він найчастіше має звичайний вигляд. Але іноді трапляється оптична ілюзія: хвилі червоного кольору розсіюють у повітрі дрібні частинки диму або попелу і тоді Місяць набуває блакитного відтінку.